به گزارش خزرآنلاین، مدیرعامل این شرکت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن تشریح اهداف وزارت نیرو از یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی، به برنامه های وزارت نیرو در راستای اجرای پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اشاره کرد. سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان […]

به گزارش خزرآنلاین، مدیرعامل این شرکت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان ضمن تشریح اهداف وزارت نیرو از یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی، به برنامه های وزارت نیرو در راستای اجرای پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اشاره کرد.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به یکپارچه سازی شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی از اسفندماه سال ۱۳۹۸ تصریح کرد: وزارت نیرو از اجرای این طرح اهداف مختلفی را دنبال می کند که یکی از اتفاقات خوب و ارزشمند، افزایش تعداد مراکز خدمات رسانی به مردم استان است.

وی با بیان اینکه مراکز خدمات دهی به مردم پس از اجرای این طرح در سطح کشور ۲.۵ برابر خواهد شد اظهار داشت: با توجه به تعداد ادارات این شرکت در شهرهای استان، مراکز خدمات رسانی و پاسخگویی به مشترکین در گیلان ۳ برابر شد که این امر موجب توزیع کار و نظارت بیشتر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان همچنین استفاده از تأسیسات مشترک برای خدمات دهی به مردم را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و گفت: در شهرستان رشت روستاهای همجوار خط انتقال تصفیه خانه بزرگ آب گیلان از آن بهره مند می شود و استفاده از چاهها نیز کاهش خواهد یافت.

 حسینی با اشاره به چالش خدمات رسانی به حاشیه شهرها افزود: بدلیل بافت موجود و نزدیکی شهرها و روستاها در گذشته برای تقسیم این حوزه مشکلاتی وجود داشت که با اجرای این طرح رفع شد و خدمات شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در کل پهنه استان ارائه می شود.

وی در ادامه گفت: ۸۳۱ هزار مشترک تحت پوشش خدمات آبرسانی این شرکت می باشند و با استفاده از ۷۲۹ حلقه چاه، ۵۷۵ دهنه چشمه و تصفیه خانه های استان، وظیفه تأمین آب یک میلیون و ۶۲ هزار خانوار بر عهده داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان جمعیت تحت پوشش خدمات این شرکت در حوزه شهری را ۹۹.۹۴درصد اعلام کرد و گفت: در حوزه روستایی ۷۶درصد جمعیت استان از خدمات این شرکت بهره مند می باشند که با برنامه های پیش رو شاهد افزایش جمعیت برخوردار این حوزه خواهیم بود.

 حسینی همچنین با تشریح اقدامات شرکت در مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با افزایش مصرف آب بدلیل شستشوی مکرر دست ها و همچنین در روزهای پایانی سال بدلیل مصارف خانه تکانی، میزان مصرف آب ۴۰درصد افزایش یافت و این شرکت بعنوان یک دستگاه خدمات رسان باید نسبت به تأمین آب مورد نیاز اقدام می نمود.

وی به تلاش شبانه روزی مجموعه آبفای گیلان برای خدمات رسانی و افزایش ظرفیت تولید آب اشاره کرد و یادآور شد: این شرکت در خدمت نظام سلامت، موج مثبتی ایجاد نمود و با استفاده از منابع موجود ۷۲۰ لیتر در ثانیه بر ظرفیت تولید افزوده شد.

وی همچنین به پویش #بی _وقفه_در_ کنار_ شما  اشاره کرد و گفت: در این راستا برای خدمات رسانی بهتر به مردم عزیز استان و مشارکت برای گندزدایی معابر بیش از ۳۵۰ هزار لیتر اب ژاول تولید و برای گندزدایی معابر به شهرداری، هلال احمر، سپاه و … تحویل شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از برنامه های دیگر وزارت نیرو به پویش #هرهفته _الف_ب_ایران اشاره کرد و تصریح کرد: وزارت نیرو علیرغم تنگناهای مالی در دولت تدبیر و امید مجموعه ای از طرحهای مهم زیرساختی برای آبادانی، پیشرفت و خودکفایی کشور اجرا کرد که در سال گذشته ۲۲۷ پروژه با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: استان گیلان در هفته دهم این پویش میزبان وزیر نیرو برای افتتاح پروژه های آب و برق بود و در سالجاری نیز ۲۵۰ طرح آب و فاضلاب با ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب این پویش به بهره برداری خواهد رسید که دومین تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در قالب این پویش افتتاح خواهد شد.

وی همچنین خدمات غیرحضوری شرکت آب و فاضلاب استان گیلان را با توجه به شیوع ویروس کرونا برشمرد و تصریح کرد: برای مراجعه کمتر به منازل برای قرائت کنتور و شیوه های پرداخت الکترونیکی برنامه ریزی های لازم انجام و اجرا شد.

مهندس حسینی با اشاره به کسب مقام شایسته تقدیر ویژه شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در مجموعه وزارت نیرو در حوزه امور فرهنگی، کسب عنوان رتبه برتر در صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب را از دیگر افتخارات این شرکت در حوزه فرهنگی دانست و افزود: برگزاری نماز جماعت با حضور ۱۹ امام جماعت، اعزام بیش از ۳۴۰ نفر از کارکنان به مشهد مقدس برای اولین بار و اردوی فرزندان همکاران به مشهد مقدس از مهمترین برنامه های فرهنگی شرکت بوده است.

وی همچنین با بیان مشکلات تأمین آب و سختی کار این حوزه بدلیل بافت منطقه ای بر ظرفیت محدود تصفیه آب اشاره کرد و خواستار صرفه جویی و مدیریت مصرف توسط مردم استان و تأکید ائمه جمعه در سخنرانی ها به مردم جهت صرفه جویی در مصرف این ثروت ملی شد.