بیش از 13 میلیون دلار؛ آخرین آمار دریافتی ارز 4200 تومانی توسط شرکت مستقر در شهرک صنعتی رشت
بیش از 13 میلیون دلار؛ آخرین آمار دریافتی ارز 4200 تومانی توسط شرکت مستقر در شهرک صنعتی رشت
خزر: بانک مرکزی گزارش مرداد ماه خود از دریافت کنندگان ارز دولتی و مقدار دریافتی آنان را منتشر کرده است.

به گزارش خزرآنلاین، بانک مرکزی گزارش مرداد ماه خود از دریافت کنندگان ارز دولتی و مقدار دریافتی آنان را منتشر کرده است. از آن جاییکه هدف اصلی انتشار این قبیل گزارشات، ایجاد شفافیت در نحوه تخصیص ارزهای دولتی و نیمایی و اطلاع عموم مردم از لیست شرکت های دریافت کننده ارز دولتی می باشد، بررسی مقدار ارز دریافتی توسط برخی شرکت های نام آشنای گیلانی هم مطمئنا در همین راستا، تاثیرگذار خواهد بود. به خصوص آن که اختلاف قیمت بالای ارز دولتی 4200 تومانی با نرخ ارز در بازار آزاد، لزوم شفافیت در این حوزه را دوصد چندان می کند. 

تالک ایرانیان یکی از شرکت های گیلانی است که نامش به دفعات در گزارش اخیر بانک مرکزی به چشم می خورد. این شرکت در حوزه تولید قوطی های آلومینیمی آسان بازشو فعالیت می کند و بنا به گفته مدیر آن، ماده اولیه مورد نیازش کویل آلومینیوم است و این آلیاژ از کشورهایی مانند ژاپن، آلمان و چین وارد می شود.

در این گزارش نام تالک ایرانیان 30 بار به چشم می خورد. این شرکت هر بار 46518900 ین ژاپن ارز دولتی دریافت کرده که با توجه به نرخ برابری ین ژاپن و دلار آمریکا (در لحظه نگارش این گزارش)، این مبلغ بیش از 13 میلیون دلار آمریکا می باشد.

همچنین نام شرکت تالک ایرانیان در بین دریافت کنندگان ارز نیمایی هم به چشم می خورد. ارز نیمایی قیمتی به مراتب پایین تر از ارز در بازار آزاد دارد و این شرکت بارها ارز نیمایی را در مبالغ مختلف از پوند انگلیس گرفته تا یورو و درهم امارات دریافت کرده است. 

گفتنی است در فضای مجازی از بابک محمدی تشکری به عنوان مدیرعامل شرکت تالک ایرانیان، نام برده شده است.