به گزارش خزرآنلاین، چند وقتی است که شنیده هایی از تغییرات قریب الوقوع در سطح فرمانداری برخی از شهرستان های استان به گوش می رسد. شنیده هایی که گویا چندان هم از دور از واقعیت نیست و استاندار گیلان می بایست به زودی از تصمیم خود برای تعیین فرماندار در چند شهرستان مهم استان رونمایی […]

به گزارش خزرآنلاین، چند وقتی است که شنیده هایی از تغییرات قریب الوقوع در سطح فرمانداری برخی از شهرستان های استان به گوش می رسد. شنیده هایی که گویا چندان هم از دور از واقعیت نیست و استاندار گیلان می بایست به زودی از تصمیم خود برای تعیین فرماندار در چند شهرستان مهم استان رونمایی کند. 

در این میان، برخی رسانه ها از حمید رضایی لاکساری به عنوان گزینه اصلی تصدی بر پست فرمانداری تالش نام می برند. اما حمید رضایی لاکساری کیست؟ 

افکار عمومی او را به عنوان همان بخشداری می شناسند که بنا به آن چه در بسیاری از رسانه های استانی و کشوری منتشر شده، در مقابل انظار عمومی یک نوجوان 13 ساله را به خاطر درگیری کودکانه با فرزندش، به باد کتک گرفته و سپس او را سوار بر اتوموبیل پلاک دولتی خود نموده و به مکانی نامعلوم برده است. این اقدام رضایی به عنوان بخشدار وقت ماسال به حدی مشمئز کننده بود که استاندار وقت، او را به علت سوء استفاده از جایگاه حقوقی اش، برکنار کرد. البته قاسم نژاد هم به عنوان فرماندار وقت ماسال، این اقدام بخشدار را غیرقابل توجیه خوانده و با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید، حفظ شأن و منزلت همه اقشار مردم است، گفته بود: مردم، ولی نعمت ما هستند، از این رو، رفتارهای این چنینی با هر دلیل که انجام شود، پذیرفته نیست و مذموم است. (اینجا را بخوانید)

علیرغم اینکه قاسم نژاد در برابر خبرنگاران به انتقاد از رفتار رضایی در ضرب و شتم شدید یک نوجوان پرداخته بود، اما مدتی بعد و پس از تصدی اش بر فرمانداری فومن، رضایی به یکباره به عنوان معاون قاسم نژاد در فرمانداری فومن منصوب شد! این در حالی بود که رضایی پس از عزل توسط استاندار وقت گیلان، به عنوان کارمند به اداره کل پدافند غیرعامل گیلان در جاده تهران فرستاده شده بود!

همان طور که رضایی در زمان تصدی قاسم نژاد بر فرمانداری ماسال، بخشدار او بوده و همانگونه که بعید است انتصاب چهره ای پرحاشیه همچون رضایی به عنوان معاون فرماندار فومن بدون نظر مساعد قاسم نژاد که در آن فرماندار فومن بوده، صورت گرفته باشد، حالا هم سخت است که بپذیریم حامی اصلی و علت طرح نام رضایی برای تصدی بر فرمانداری تالش، کسی غیر از معاون سیاسی این روزهای استانداری گیلان یعنی قاسم نژاد باشد! 

بی شک این اقدام رضایی در ضرب و شتم یک نوجوان 13 ساله که یادآور نظام فئودالیسم یا ارباب-رعیتی است، اگر در کشور یا حتی هر استان دیگری رخ می داد، شاید حداقل با برکناری همیشگی او از مناصب حساس دولتی پاسخ داده می شد. در گیلان اما رضایی بعد از انتصاب قاسم نژاد به عنوان فرماندار فومن، ارتقا مقام هم می گیرد و از بخشداری پیشین به معاونت فرمانداری می رسد!! 

اگر ادعای حمایت قاسم نژاد از رضایی درست باشد، باید گفت گویا ارتباط رضایی و قاسم نژاد به اندازه ای عمیق است که معاون سیاسی استاندار گیلان، با طرح نام رضایی و حمایت از او در بزنگاه سیاسی انتخاب فرماندار تالش، در پی به چالش کشاندن حافظه تاریخی مردم تالش و گیلان است اما کیست که نداند در این میان، تصمیم گیر نهایی استاندار گیلان خواهد بود.

آنانی که اندک شناختی از استاندار گیلان دارند، حتما ردی از تواضع و گشاده رویی را در شخصیت او دیده اند. بی تردید انتصاب رضایی به عنوان فرماندار تالش در تضاد با این منش است. این انتصاب خواسته یا ناخواسته به عنوان ارتقایی بزرگ برای بخشداری محسوب می شود که با خودروی دولتی، به محل تجمع کودکانه چند نوجوان رفته و در مقابل چشم همسالان، یکی از آنان را به خاطر درگیری کودکانه با فرزندش، به باد کتک گرفته است. آیا این انتصاب دهن کجی آشکار به شعارهای دولت تدبیر و امید و آب پاکی بر تاکیدات رییس دولت بر رعایت شان و منزلت مردم نخواهد بود؟ آیا این همان فرصت طلایی برای آنانی نیست که در پی عدم دستیابی به منافع شخصی خود، بارها بر طبل توخالی ناآشنایی استاندار غیربومی از احوالات گذشته و حال استان کوبیده اند؟ 

حالا فقط باید منتظر ماند و دید استاندار گیلان بهای سنگین تحکیم بیشتر دوگانه قاسم نژاد-رضایی را از سبد محبوبیت خود می پردازد یا در آخرین لحظات ورق به شکل دیگری بر خواهد گشت؟