به گزارش خزرآنلاین، محمد اسماعیل هنرمند پیش از ظهر شنبه در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در دفتر وی، اظهار کرد: استان گیلان دارای یک میلیون ۴۷۰ هزار به وجود یک میلیون و ۴۷۰ هزار مشترک برق است. وی با اشاره به مشکلات حوزه برق […]

به گزارش خزرآنلاین، محمد اسماعیل هنرمند پیش از ظهر شنبه در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در دفتر وی، اظهار کرد: استان گیلان دارای یک میلیون ۴۷۰ هزار به وجود یک میلیون و ۴۷۰ هزار مشترک برق است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه برق در استان گیلان، افزود: استان گیلان در سال‌های اخیر با بحران‌هایی مختلف همانند بارش شدید برف مواجه بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در ادامه به عدم تخصیص اعتبارات ویژه برای بازسازی شبکه برق این استان اشاره کرد و گفت: گیلان جز استان‌های بحرانی کشور محسوب می‌شود و باید از اعتبارات ویژه برای بازسازی شبکه‌های فرسوده برق بهره مند شود که تاکنون محقق نشده است.

وی افزایش مصرف برق در فصل تابستان را مهم‌ترین دغدغه شرکت توزیع برق گیلان عنوان و بیان کرد: کنترل و صرفه جویی مصرف برق در تابستان و جلوگیری از خاموشی‌ها از مهم‌ترین اولویت‌ها این شرکت است.

هنرمند تأکید کرد: باید با فرهنگ سازی الگوی مصرف توسط مشترکان برق تغییر کند.