به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که تحریریه خزرآنلاین در راستای شفاف سازی عملکرد مسئولین و با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم وجود شفافیت در عملکرد مسئولین و بر مبنای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، نامه هایی را به شهرداری پره سر ارسال و از شهرام شهابی، شهردار پره […]

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که تحریریه خزرآنلاین در راستای شفاف سازی عملکرد مسئولین و با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم وجود شفافیت در عملکرد مسئولین و بر مبنای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، نامه هایی را به شهرداری پره سر ارسال و از شهرام شهابی، شهردار پره سر خواست تا اطلاعات عمومی مربوط به لیست مناقصات و مزایده های صورت گرفته را از زمان تصدی او بر شهرداری پره سر تا کنون، منتشر نماید. 

با این حال، شهردار پره سر در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین و در پاسخ به این سوال که چرا به درخواست قانونی تحریریه خزرآنلاین پاسخی نداده است، گفت: نامه شما را به حراست استانداری ارجاع داده ام. اگر مسلط هستید نفرمایید حراست را نمیشناسید. با استانداری تماس بگیرید قشنگ آشنا میشوید! 

اگرچه ارجاع نامه به حراست استانداری گیلان به هیچ عنوان رافع مسئولیت قانونی شهردار پره سر نخواهد بود، اما دقت در اظهارات شهابی، این سوال را به ذهن متبادر می کند که مگر چه ارتباطی بین شهردار پره سر و مدیرکل حراست استانداری گیلان وجود دارد که وی درخواستی ساده را بنا به ادعای خود به حراست استانداری گیلان ارجاع داده است؟!

اگر هدف از ازجاع، کسب تکلیف جهت پاسخگویی به این درخواست بوده، قانون پیش تر این تکلیف را مشخص کرده و مهلت مقرر حداکثر 10 روزه را برای پاسخ به درخواست، پیش بینی کرده است. 

در همین راستا، محمدرضا جمشیدی مدیرکل حراست استانداری گیلان هم در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین ضمن تشکر از زحمات خبرنگار ما، گفت: به همکاران بخش حراست گفته ام تا این موضوع را بررسی و پیگیری کنند. 

در پایان، ضمن تقدیر و تشکر مجدد از زحمات مدیرکل حراست استانداری گیلان و تاکید بر زحمات خالصانه و بی شائبه این عزیزان، از مدیرکل حراست استانداری گیلان درخواست می شود تا در جریان پیگیری های لازم، موارد زیر را هم مورد بررسی قرار دهد:

1. آیا امورات بیمه ای مرتبط با شهرداری پره سر، توسط نمایندگی بیمه خاصی صورت می گرفته است؟ اگر پاسخ مثبت است، این نمایندگی بیمه متعلق به چه شخصی بوده و هم اکنون در چه وضعیتی می باشد؟ 

2. آیا امورات بیمه ای مرتبط با شهرداری پره سر، هم اکنون توسط نمایندگی خاصی صورت می گیرد؟ اگر پاسخ مثبت است، این نمایندگی بیمه متعلق به چه کسی بوده و بر چه اساسی انتخاب شده است؟

3. آیا رفت و آمدهای آقای “ب.ج” به شهرداری پره سر جهت انجام امورات اداری روزمره و مرسوم است؟