به گزارش خزرآنلاین، محمد نوری هریس، مدیرعامل سازمان حمل بار و مسافر شهرداری رشت افزود: با شیوع ویروس کرونا استفاده مردم از تاکسی کاهش یافته که در راستای حمایت از رانندگان ناوگان تاکسیرانی، اتحادیه تاکسیرانی کل کشور با یکی از بانک‌ های عامل برای پرداخت وام قرض الحسنه به این قشر توافق کرده اند. اوبا بیان اینکه ۷۰۰ […]

به گزارش خزرآنلاین، محمد نوری هریس، مدیرعامل سازمان حمل بار و مسافر شهرداری رشت افزود: با شیوع ویروس کرونا استفاده مردم از تاکسی کاهش یافته که در راستای حمایت از رانندگان ناوگان تاکسیرانی، اتحادیه تاکسیرانی کل کشور با یکی از بانک‌ های عامل برای پرداخت وام قرض الحسنه به این قشر توافق کرده اند.

اوبا بیان اینکه ۷۰۰ سهمیه وام به رانندگان کلانشهر رشت اختصاص یافته در حالی که ما درخواست این وام برای هزار نفر را داده ایم، گفت: این وام بدون سود و ضامن به رانندگان تاکسی پرداخت می شود.

مدیرعامل سازمان حمل بار و مسافر شهرداری رشت افزود : این وام به رانندگان تاکسی که در ایام کرونا در سطح این کلانشهر فعال بوده اند، پرداخت می شود بنابراین شناسایی و تایید آنها از سوی معتمدین و بازرسان در خط های ویژه تاکسی انجام می گیرد.

محمد نوری با بیان اینکه سوارکردن سه نفر در تاکسی “یک نفر جلو و ۲ نفر عقب” مورد تاکید است و رانندگان به این مهم توجه جدی داشته باشند، گفت: رانندگان باید همان نرخ قبلی را از مسافران دریافت کنند و مجاز به افزایش کرایه تاکسی نیستند.

او افزود: لایحه افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها برای ارائه به شورای اسلامی کلانشهر رشت در حال آماده شدن است.

/باشگاه خبرنگاران جوان