به گزارش خزرآنلاین، جشنواره انتخاب چهره منتخب شهرداران کشور در حال برگزاری است و شهردار رشت هم یکی از گزینه هایی است که اگر با استقبال مردم روبرو شود، می تواند برترین شهردار کشور لقب بگیرد. اساس کار هم انتخاب شهردار برتر از طریق نظرسنجی به نحوی است که مثلا برای انتخاب شهردار رشت می بایست […]

به گزارش خزرآنلاین، جشنواره انتخاب چهره منتخب شهرداران کشور در حال برگزاری است و شهردار رشت هم یکی از گزینه هایی است که اگر با استقبال مردم روبرو شود، می تواند برترین شهردار کشور لقب بگیرد. اساس کار هم انتخاب شهردار برتر از طریق نظرسنجی به نحوی است که مثلا برای انتخاب شهردار رشت می بایست کد ۲۰۴ را به شماره ۱۰۰۰۶۶۵۳ ارسال کنیم تا به ازای هر شماره موبایل، یک رای به حساب شهردار رشت منظور شود.

این روزها هواداران شهردار رشت و تیم رسانه ای حامی او می کوشند تا افکار عمومی را ترغیب به رای دهی به شهردار رشت نمایند و در این راه حتی از روش های فریب افکار عمومی بهره می برند! مثلا در اقدامی عجیب و به دور از اخلاق یکی از اعضای تیم رسانه ای شهردار با ارسال پیام هایی در شبکه های مجازی از خوانندگان خواسته برای دریافت ۵ گیگ اینترنت رایگان به مناسبت دهه فجر، کد ۲۰۴ را به شماره ۱۰۰۰۶۶۵۳ ارسال نمایند!

اگرچه بی تردید این فریب افکار عمومی برای گرفتن رای به نفع شهردار رشت بدون اطلاع شهردار بوده اما هواخواهان رسانه ای شهردار اگر بتوانند به درستی فعالیت های صورت گرفته توسط دکتر حاج محمدی را برای شهروندان رشتی تبیین نمایند، دیگر نیازی به جمع آوری رای از این روش نخواهند داشت.

اگرچه اساس انتخاب شهردار از طریق نظرسنجی های پیامکی با توجه به اختلاف فراوان جمعیت در شهرهای مختلف و در نتیجه تفاوت آشکار در تعداد شرکت کنندگان با نوعی بی عدالتی همراه است اما اگر شهروندان رشتی بدانند که شهردار منتخب رشت در این مدت کوتاه علیرغم فشارهای رسانه ای نه تنها آرامش را پس از مدت ها به شهرداری بازگردانده بلکه فعالیت های بی سابقه ای را در حوزه ساماندهی پسماند صورت داده، با میل، علاقه و اختیار خود به شهردار رشت رای خواهند داد.

حاج محمدی از زمان روی کار آمدن و علیرغم کاهش شدید درآمدی شهرداری، توانست حقوق پرسنل شهرداری را با کمترین تاخیر واریز کند. شهردار رشت علیرغم کم لطفی های صورت گرفته توسط برخی ادارات دولتی در مسدودسازی حساب شهرداری، این مهم را در حالی به انجام رساند که امروزه کمبود منابع مالی یکی از مهم ترین معضلات شهرداری های سراسر کشور می باشد. همچنین تلاش های فراوان حاج محمدی در ساماندهی سراوان به عنوان مشکلی سی و چند ساله مورد تایید بسیاری از فعالان زیست محیطی مستقل قرار گرفته است.

حالا ما به شهردار رشت در جشنواره شهرداران منتخب سراسر کشور رای می دهیم چون به یاد داریم که حاج محمدی میراث دار مشکلاتی انباشته از قبل شد و توانست با غلبه بر آنان آرامش نسبی را پس از مدت ها به شهرداری رشت هدیه کند. پر واضح است که این روزها دیگر خبری از آن انتصابات اتوبوسی شهرداران سابق نیست، دیگر خبرهای چالش بر انگیز از شهرداری رشت به تیتر اول رسانه ها تبدیل نمی شود، دیگر خبری از قراردادهای پر شائبه در شهرداری و حرف و حدیث ها در خصوص محدود نمودن قدرت درون شهرداری رشت به یک یا چند نفر نیست. این ها بخشی از فعالیت هایی است که حاج محمدی در مدت کوتاه حضور در شهرداری رشت صورت داده است، اگر چه تاوان آن را هم به شدیدترین شکل ممکن پرداخته است.

ما به شهردار رشت رای می دهیم چون در این وانفسای مالی و اقتصادی حقوق پرسنل شهرداری را با کمترین تاخیر به حساب آنان واریز می کند. مشکلات شهری را به حال خود رها نکرده است. نهضت آسفالت را پس از مدت ها از حرف به عمل در آورده است. در برابر فشارهای درونی و بیرونی مقاومت کرده است. کار را در شهرداری به جوانان سپرده وبا باندهای قدرت درون و برون شهرداری مقابله کرده است.

ای کاش هواداران رسانه ای شهردار رشت این ها را به درستی برای مردم فهیم رشت تبیین میکردند و به یاد داشتند که دکتر حاج محمدی فارغ از هر نتیجه ای که رقم بخورد، شهردار منتخب خواهد بود. آن هم با آرای پاک نشات گرفته از قلوب مردم رشت.