به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که سید مظفر میربرگ کار با حکم دکتر چیرانی به سمت سرپرست حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب و معارفه شد. میربرگ کار در زمان دولت اصلاحات، بر کرسی بخشداری‌های سنگر، کوچصفهان و … تکیه زده بود. وی در حالی یکی از مهمترین معاونت های دانشگاه آزاد […]

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که سید مظفر میربرگ کار با حکم دکتر چیرانی به سمت سرپرست حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت منصوب و معارفه شد. میربرگ کار در زمان دولت اصلاحات، بر کرسی بخشداری‌های سنگر، کوچصفهان و … تکیه زده بود. وی در حالی یکی از مهمترین معاونت های دانشگاه آزاد رشت را در اختیار دارد که همزمان مدیرعامل صرافی امیرکبیر در رشت نیز می باشد. 

 

قابل تامل آن که نوع استخدام میربرگ کار در پورتال رسمی دانشگاه آزاد رشت، “قطعی” عنوان شده است. آیا تصدی همزمان معاون پژوهشی دانشگاه آزاد رشت آن هم با نوع استخدام قطعی بر مدیرعاملی یک صرافی در رشت، در تضاد با قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل نیست؟ 

بی تردید معاونت پژوهشی در دانشگاه ها یکی از مهمترین و پرمشغله ترین معاونت ها محسوب می شود که نقش مهمی در ارتقا فعالیت های پژوهش محورانه ایفا می کند. حالا باید از ریاست دانشگاه آزاد استان گیلان پرسید که آیا معاون پژوهشی دانشگاه آزاد رشت می تواند همزمان با تصدی بر مدیرعاملی یک صرافی، نقش موثر خود را در قالب معاون پژوهشی به درستی ایفا کند؟

 

قابل تامل آن که دکتر ولایتی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی چندی پیش در نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به موضوع اساتید دوشغله، گفته بود: استادی كه به صورت تمام‌وقت كار می‌كند، حقوق تمام‌ وقت نیز از دانشگاه دریافت می‌كند، از این رو این افراد نمی‌توانند درمكان دیگری مشغول به فعالیت شوند و آموزش عالی كشور نیز این موضوع را تائید می‌كند. 

دکتر ولایتی همچنین گفته بود: فردی كه در دانشگاه كار می‌كند و تمام‌وقت به شمار می‌رود، باید تمام فعالیت خود را معطوف به این دانشگاه كند، چرا كه باید درطول ماه 160 ساعت در دانشگاه فعالیت كند، بنابراین دیگر نمی‌تواند درمكان دیگری مشغول به فعالیت شود.