به گزارش خزرآنلاین، وزیر نیرو پنجم دیماه سالجاری و همزمان با دهمین هفته از پویش هرهفته الف-ب-ایران در سفر به استان گیلان 12 پروژه ملی و زیربنایی صنعت برق به ارزش ۴۱۸۵ میلیارد ریال را بهره‌برداری و کلنگ‌زنی کرد. رضا اردکانیان در سفر خود به استان گیلان با حضور در محل پست GIS صومعه‌سرا، همزمان […]

به گزارش خزرآنلاین، وزیر نیرو پنجم دیماه سالجاری و همزمان با دهمین هفته از پویش هرهفته الف-ب-ایران در سفر به استان گیلان 12 پروژه ملی و زیربنایی صنعت برق به ارزش ۴۱۸۵ میلیارد ریال را بهره‌برداری و کلنگ‌زنی کرد.

رضا اردکانیان در سفر خود به استان گیلان با حضور در محل پست GIS صومعه‌سرا، همزمان با دهمین هفته از پویش هرهفته الف ب ایران ۸ پروژه پست و ۲ پروژه خط انتقال برق را افتتاح ، عملیات اجرایی ۲ پروژه برق‌رسانی و چند پروژه مهم آبرسانی از جمله سدلاستیکی گالشکلام لنگرود و طرح آبرسانی کینچاه شهرستان آستانه‌اشرفیه را آغاز کرد.

مراسم افتتاح پست GIS صومعه سرا با حضور استاندار گیلان ، جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران استانی بهمراه مدیران عامل و معاونین صنعت آب و برق استان برگزار شد و طی آن ارسلان زارع استاندار گیلان ضمن قدردانی از استمرار ارزشمند پویش هر هفته الف ب – ایران خاطر نشان کرد : افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۱ طرح در  سفر وزیر نیرو به گیلان، نشان دهنده تلاش های نتیجه بخش و امیدوارکننده خادمان مردم در دولت تدبیر و امید در شرایط سخت تحریم‌هاست.

وی افزود: شاخص برخورداری شبکه‌های توزیع برق استان گیلان در ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۵ / ۹۸ درصد بود که اکنون به ۲ / ۹۹ درصد رسیده است.

استاندار گیلان به عمر بالای ۳۰ سال حدود ۳۳ درصد شبکه های توزیع برق استان اشاره کرد و گفت: ارتقاء و ترمیم شبکه های انتقال و توزیع برق در حال اجرایی شدن است که نیازمند تزریق اعتبارات ملی است.

همچنین رضا اردکانیان، صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در گیلان، با اشاره به بهره برداری پروژه های گفت: وزارت نیرو در استان گیلان ۱۷۱ پروژه مهم را با سرمایه گذاری افزون بر ۱۱هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و همچنین مبالغ قابل توجه ارزی که فاینانس است در حال اجرا دارد.

وی افزود : بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان مبلغ سرمایه گذاری این طرح هاست و امید است تا پایان دولت دوازدهم بخش قابل توجهی از طرح‌ها به بهره برداری برسد.

وزیر نیرو گفت :  هیچ تنگنای فنی در اجرای پروژه ها وجود ندارد و تامین منابع مالی اصلی ترین چالش است که امیدواریم با تنوع بخشی و استفاده از فرصت هایی که قانون بودجه فراهم کرده و خواهد کرد سرعت بیشتری به اجرای این پروژه ها داده شود.

شایان ذکر است مهندس طالبی بهمراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان وزیر نیرو را در قالب این سفر یکروزه همراهی کردند و همچنین با حضور در جلسه ملاقات عمومی دکتر اردکانیان با مردم ، به درخواست ها و مشکلات مطروحه پاسخ دادند .

همچنین به همت روابط عمومی و مشاور مدیر عامل در امور بانوان و خانواده شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و در حاشیه افتتاح طرح آبرسانی کینچاه شهرستان آستانه‌اشرفیه مسابقه نقاشی با موضوع مدیریت مصرف بین دانش آموزان برگزار و بسته های نوشت افزار از محل صرفه جویی حذف قبوض کاغذی و کتاب های آموزشی مدیریت مصرف برق به آنان اهداء شد .