به گزارش خزرآنلاین؛ پس از آنکه ماه‌ها مباحثی درباره وجود برخی مشکلات به ویژه در حوزه مسائل مالی و اقتصادی پیرامون بخش‌هایی از جمعیت هلال احمر تحت مدیریت «علی اصغر پیوندی» وجود داشت، در نهایت این مساله به استعفا و بازداشت او و برخی مدیرانش ختم شد، اما این پایان کار نبود، بلکه شروعی شد […]

به گزارش خزرآنلاین؛ پس از آنکه ماه‌ها مباحثی درباره وجود برخی مشکلات به ویژه در حوزه مسائل مالی و اقتصادی پیرامون بخش‌هایی از جمعیت هلال احمر تحت مدیریت «علی اصغر پیوندی» وجود داشت، در نهایت این مساله به استعفا و بازداشت او و برخی مدیرانش ختم شد، اما این پایان کار نبود، بلکه شروعی شد بر اخبار و حواشی پیرامون انتخاب رئیس جدید جمعیت هلال احمر.

ماجرای ریاست جمعیت هلال احمر چیست؟

شورای عالی هلال احمر پس از استعفا و دستگیری «علی اصغر پیوندی» رئیس سابق این جمعیت، تصمیم به برگزاری جلسه انتخاب دو گزینه برای معرفی به رئیس جمهور جهت انتخاب رئیس جدید جمعیت گرفت؛ اما این موضوع هم بی حاشیه نماند و انتخاب دو عضو شورای عالی که خود هم ناظر، هم مجری و هم کاندیدای انتخابات بودند، اعتراضاتی را برانگیخت.

مصادف شدن این موضوع با سفر شش روزه رئیس جمهور به شرق آسیا، کمی غلظت حواشی و خبر‌های گاه و بیگاه را کم کرد تا اینکه «حسن روحانی» از سفر بازگشت، اما هیچ وقت حاضر به انتخاب یکی از گزینه‌های معرفی شده توسط شورای عالی هلال احمر به عنوان رئیس جدید این جمعیت نشد.

خبرهایی مبنی بر اینکه به لحاظ حقوقی، انتخاب دو عضو شورای عالی به عنوان نفرات پیشنهادی به رئیس جمهور مشکل دارد، دو تابعیتی بودن نفرات منتخب، عدم پذیرش استعفای پیوندی توسط روحانی، برگزاری انتخابات مجدد و همچنین انتخاب سرپرست برای جمعیت هلال احمر از جمله موضوعاتی بود که در این مدت مطرح می شد.

روایت یک رسانه فارسی زبان خارجی از دعوای روحانی و رحمانی فضلی

روز گذشته جدیدترین خبری که یکی از رسانه های فارسی زبان در خارج از کشور درباره حواشی انتخاب رئیس جدید جمعیت هلال احمر مطرح کرد، عصبانيت شديد رئيس جمهور از رحماني فضلي به خاطر فشار او براي «سید سلمان سامانی» به رياست هلال احمر بود که در این خبر ادعا شده بود، این موضوع حتی باعث اخراج وزير كشور از جلسه شده است.

خبر این طور روایت شده بود که «جلسه اي با حضور رئيس جمهور، واعظي رئيس دفتر رئیس جمهور و برخي وزرا من جمله وزير كشور براي انتخاب نهايي رييس جمعيت هلال احمر برگزار شد. در اين جلسه، رئيس جمهور خواستار معرفي شريعتي رئيس اين جمعيت مي شود اما رحماني فضلي با اصرار بر گزينه خود (ساماني كه قائم مقام او و داماد خواهرش نيز هست) به رئيس جمهور گفته كه ساماني فرم پر كرده و بهترين گزينه براي هلال احمر است.

در اين لحظه، روحاني كه از عملكرد وزير كشور در اتفاقات اخير، به شدت ناراحت بوده، با عصبانيتي كم نظير رو به رحماني فضلي كرده و مي گويد: حرف نزن، حرف نزن و سپس خطاب به واعظي مي گويد ساماني را از قائم مقامي وزارت كشور هم بركنار كنيد.

تکذیب برخورد شدید رئیس جمهور با رحمانی فضلی

این خبر البته چند ساعت بعد رد شد و یک مبنع آگاه در وزارت کشور خبر برخورد شدید رئیس جمهور با وزیر کشور را تکذیب کرد.

یک ‌منبع آگاه در وزارت در واکنش به خبر برخورد شدید رئیس جمهور با وزیر کشور اظهار کرد: این خبر از ریشه کذب است و به زودی وزارت کشور تکذبیه‌ای در این خصوص صادر می‌کند.