به گزارش خزرآنلاین، با حضور «مطیعی» معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور، پروژه پست سیار جدید اسالم با سطح ولتاژ 63/20 کیلوولت با ظرفیت 30 مگاولت آمپر و با هدف تقویت ولتاژ منطقه اسالم و حومه و جلوگیری از بارگذاری بیش از حد پست های مجاور به بهره برداری رسید. پروژه پست 63/20 کیلوولت […]

به گزارش خزرآنلاین، با حضور «مطیعی» معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور، پروژه پست سیار جدید اسالم با سطح ولتاژ 63/20 کیلوولت با ظرفیت 30 مگاولت آمپر و با هدف تقویت ولتاژ منطقه اسالم و حومه و جلوگیری از بارگذاری بیش از حد پست های مجاور به بهره برداری رسید.

پروژه پست 63/20 کیلوولت سیار جدید اسالم در راستای شناسایی، امکان‌سنجی و ارائه الگو به ‌منظور جابجایی تجهیزات در جهت بهره‌وری اقتصادی و با هدف افزایش ظرفیت، بالابردن ضریب اطمینان و پایداری شبکه و اصلاح افت ولتاژ به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی این پروژه از اردیبهشت ماه سال جاری در زمینی به مساحت 1000 متر مربع در روستای قندی سرای شهرستان اسالم توسط پیمانکاران بومی استان گیلان آغاز شد و در مدت 4 ماه احداث شد. این پست دارای یک فیدر ورودی، 3 فیدر خروجی 20 کیلوولت با سیستم کنترل سنتی می باشد.

گفتنی است که این طرح با استفاده صد در صدی از تجهیزات ساخت داخل اجرا شده است و با بهره برداری از این پست، 15 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه فوق توزیع استان گیلان افزوده شد. همچنین با برقدار شدن این پست، مشکل افت ولتاژ برق منطقه در زمان پیک مصرف در تابستان، حداقل تا دو سال آینده مرتفع خواهد شد.