به گزارش خزرآنلاین، رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی از آتش سوزی ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی نیمه شب پنجشنبه خبر داد. احسان هادی پور با اشاره به اینکه نیمه شب پنجشنبه ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی دچار آتش سوزی شد، اظهار کرد: متاسفانه همیشه شاهد بروز چنین آتش […]

به گزارش خزرآنلاین، رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی از آتش سوزی ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی نیمه شب پنجشنبه خبر داد.

احسان هادی پور با اشاره به اینکه نیمه شب پنجشنبه ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی دچار آتش سوزی شد، اظهار کرد: متاسفانه همیشه شاهد بروز چنین آتش سوزی‌هایی در تالاب بین المللی انزلی از سوی افزاد سودجو برای استفاده از اراضی ملی تالابی و تغییر کاربری بوده‌ایم.

هادی پور با بیان اینکه وقوع این آتش سوزی‌ها عمدی است، افزود: آتش افروزان غالبا در نقاطی این کار را انجام می دهند که راه دسترسی و مهار آتش برای نیروهای خدمات رسان سخت و گاها غیر ممکن باشد.

وی با اشاره به ضرورت برخورد جدی و شدید دستگاه قضا با افراد متخلف، تاکید کرد: شب گذشته حدود ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین المللی انزلی در آتش سوخت.

هادی‌پور تاکید کرد: با تلاش آتش نشانان بندرانزلی با وجود دسترسی سخت به آتش، حریق در کمترین زمان ممکن اطفا شد.

وی تصریح کرد: بررسی های لازم و تحقیقات برای شناسایی افراد متخلف انجام شده و قطعا با افراد متخلف و کسانی که به هر نحوی قصد تصرف منابع طبیعی و اراضی ملی را دارند به شدت ممکن برخورد قانونی می شود.