به گزارش خزرآنلاین، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: مجرم سابقه داری که طی دو ماه گذشته دو راننده مسافرکش و یک نوجوان خورموجی را به قتل رسانده بود به همراه همدستش شناسایی و دستگیر شدند. سردار خلیل واعظی با اعلام جزییات این خبر گفت: در پی وقوع سه فقره قتل در شهرستان دشتی با تلاش […]

به گزارش خزرآنلاین، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: مجرم سابقه داری که طی دو ماه گذشته دو راننده مسافرکش و یک نوجوان خورموجی را به قتل رسانده بود به همراه همدستش شناسایی و دستگیر شدند.

سردار خلیل واعظی با اعلام جزییات این خبر گفت: در پی وقوع سه فقره قتل در شهرستان دشتی با تلاش های گسترده تیم عملیات جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و شهرستان دشتی فرد سابقه دار ۳۶ ساله به هویت (الف) به عنوان مظنون اصلی به همراه همدستش شناسایی و شب گذشته دستگیر شدند.

وی بیان کرد: عصر سومین روز تیرماه این متهم خودرو پژوی را از خروجی شهر بوشهر به مقصد شهر دیر به طور دربست کرایه می کند و در زمین های کشاورزی اطراف شهر خورموج با شلیک اسلحه از پشت راننده را به قتل رسانده، خودرو را سرقت و دو روز بعد خودرو مسروقه را به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به فروش می رساند.

فرمانده انتظامی بوشهر اظهار کرد: در آخرین روز مردادماه جسدی در حالی که با اسلحه به قتل رسیده بود در زمین های کشاورزی اطراف شهر خورموج کشف شد، با حضور پلیس و تحقیقات کارآگاهان مشخص شد بین این قتل و قتل تیرماه شباهت‌هایی در نوع و شیوه عمل قاتل یا قاتلان وجود دارد و این فرضیه که عامل هر دو قتل ممکن است یک نفر باشد، تقویت شد.

این مقام انتظامی توضیح داد: پنج روز پس از این حادثه یک تماس با مرکز ۱۱۰ و درخواست نیاز فوریت های پلیسی در یک مجتمع مسکونی در شهر خورموج منجر به حضور پلیس در محل گردید و مشخص شد نوجوان ۱۳ ساله ای خفه و سپس با ضربات چاقو به قتل رسیده و قاتل نیز متواری شده است.

به گفته سردار واعظی، با حضور کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی و انجام تحقیقات میدانی مجرم سابقه‌دار ۳۶ ساله به هویت الف به عنوان مظنون قتل شناسایی و در مخفیگاهش در شهر کاکی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: این متهم ضمن اعتراف به هر سه فقره قتل به علت سرقت و مسائل مالی از همدستی فرد سابقه دار دیگری به هویت “ص” در قتل دوم خبر داد که وی نیز شناسایی و دستگیر شد.

سردار واعظی در شرح جزئیات دومین اقدام مجرمانه این قاتل گفت: متهم به همراه همدست سابقه دارش به هویت “ص” در سه‌راهی دلوار خودرو پرایدی را به مقصد شهر دیر دربست کرده و حوالی شهر خورموج راننده را به قتل رسانده، جسدش را در یک حلقه چاه کشاورزی مخفی می کند.

وی بیان کرد: در پنجمین روز شهریورماه نیز متهم به منزل مسکونی فردی به هویت “م ” در شهر خورموج مراجعه کرده و در خصوص حساب و کتاب مالی، طلب خود را مطالبه می‌کند. متهم که مسلح بود در سه مرحله صاحبخانه را به بهانه های مختلف به بیرون می فرستد و در مرحله سوم پس از قتل برادر ۱۳ ساله صاحبخانه وی را تهدید می‌کند در صورت عدم پرداخت مطالباتش وی را نیز خواهد کشت و هنگامی که قصد شلیک و کشتن صاحب خانه را داشته اسلحهاش گیر کرده و طعمه چهارم موفق به فرار از دست قاتل می‌شود.

این مقام ارشد پلیس گفت: علاوه بر قاتل و همدستش، در ارتباط با این پرونده دو نفر دیگر نیز دستگیر شدند همچنین یک دستگاه خودرو توقیف و دو قبضه اسلحه کشف شده است. متهم دستگیر شده از مجرمان سابقه‌دار شهرستان و معتاد به مصرف مواد مخدر می باشد که تا کنون به هر سه فقره قتل اعتراف کرده است.

سردار واعظی با بیان اینکه در تحقیقات اولیه انگیزه متهم در هر سه فقره قتل سرقت و مسائل مالی بوده است، خاطرنشان کرد: حمل سلاح غیرمجاز و اعتیاد عامل اصلی تأثیرگذار در وقوع جنایت های این مجرم بود که باعث آسیب فراوان به خانواده خود و مقتولان شده است.