به گزارش خزرآنلاین، بارها از تخلفات عجیب یک عضو شورا در یکی از شهرستان های جنوبی استان نوشتیم. از بلندمرتبه سازی بدون پروانه در حریم رودخانه گرفته تا باج سبیلی که با سواستفاده از مردم، از یک کارگاه راه سازی گرفته است. حتی همین چند وقت پیش بود که نوشتیم این عضو شورا چگونه از […]

به گزارش خزرآنلاین، بارها از تخلفات عجیب یک عضو شورا در یکی از شهرستان های جنوبی استان نوشتیم. از بلندمرتبه سازی بدون پروانه در حریم رودخانه گرفته تا باج سبیلی که با سواستفاده از مردم، از یک کارگاه راه سازی گرفته است.

حتی همین چند وقت پیش بود که نوشتیم این عضو شورا چگونه از طریق برخی لیدرهای خود، اطلاعات نادرست را به مردم منطقه منتقل کرده و به آنان گفته است که در صورت ادامه کار یک کارگاه راه سازی در آن حوالی، مشکلات محیط زیستی فراوانی به وجود آمده و مردم ناچاراً باید خانه و کاشانه را ترک کنند! مردم از همه جا بی خبر هم با تحریک لیدرهای این عضو شورا در مقابل این کارگاه تجمع کرده و مانع از انجام کار آن شدند. سپس همین عضو شورا، جلساتی را با مسئولین این کارگاه برگزار نموده و به آنان گفته در صورتی که مصالح مورد نیاز خود را از معادن شن و ماسه وی تهیه کنند، مردم را متفرق خواهد کرد. مسئولان کارگاه مزبور هم که پیمانکار دولت بوده و به ناچار می بایست پروژه را در موعد زمانی از پیش تعیین شده تحویل دهند و هر گونه تعلل در انجام پروژه منجر به تحمیل ضرر اقتصادی فراوان به آنان می شد، این پیشنهاد را پذیرفته و از آن تاریخ تا کنون مصالح مورد نظر را از کارگاه این فرد تهیه می کنند! این عضو شورا پس از ایجاد این توافق و سرمست از چند میلیاردی که به راحتی و با تحریک مردم به جیب زده است، در بین مردم حاضر شده و به آنان گفته است که طی ساعت ها گفتگو با مسئولان کارگاه آن ها را مجاب به رعایت مسایل زیست محیطی کرده و مردم از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند! سپس لیدرهای همین فرد که در بین مردم معترض حاضر بوده اند به تشویق شدید او پرداخته و او را عضو قهرمان شورا خوانده اند!

البته این سناریو تنها بخش کوچکی از تخلفات این فرد است. چندی قبل هم این عضو شورا، دو تن از اطرافیان خود را جهت پرداخت رشوه به منزل یکی دیگر از اعضای شورا روانه کرده که البته پیشنهاد رشوه 100 میلیونی جهت کسب رای آن عضو شورا با هدف رسیدن به کرسی ریاست شورا، موثر نبوده است. این در حالی است که این فرد در راه رسیدن به کرسی ریاست شورا با اهدای یک گوشی گرانقیمت سامسونگ و مقداری وجه نقد به فرماندار شهرستان، او را هم با خود همراه کرده بود تا آن جا که جناب فرماندار صراحتا سایر اعضای شورا را تهدید می کرد در صورتی که رای خود را به این عضو شورا جهت ریاست ندهند، از ورود آنان به داخل فرمانداری ممانعت به عمل می آورد! جدیداً هم شنیده های خبرنگار خزرآنلاین حکایت از آن دارد که یک دستگاه کولر اسپیلت از طرف این عضو شورا به دفتر یکی از چهره های متنفذ شهرستان هدیه شده است!

اسناد زیر تازه ترین تخلفات این فرد را به تصویر می کشد. تصاویر به خوبی نشان می دهد که کارگاه دانه بندی شن و ماسه این فرد دقیقا در بستر رودخانه و در فاصله 200 متری از آزاد راه در حال فعالیت است. این در حالی است که حداقل فاصله کارگاه با آزادراه مطابق با قوانین می بایست 250 متر و حداقل فاصلخ از بستر رودخانه باید 200 متر باشد. همچنین سال به سال به مساحت این کارگاه افزوده شده که بیانگر زمین خواری و تعدی وی به محیط زیست بکر منطقه و تغییر کاربری گسترده می باشد.

فاصله تا آزادراه 200 متر است در حالی که طبق قانون این فاصله می بایست حداقل 250 متر باشد

 

کل کارخانه در بستر رودخانه است این در حالی است که فاصله تا رودخانه حداقل می بایست 200 متر باشد

 

تصاویر زیر هم افزایش مساحت این کارخانه را در سال های اخیر نشان میدهد.

 

 

به نظر می رسد در این شهرستان مهم استان، هیچ اراده و قدرتی برای مقابله با اقدامات خلاف کارانه این عضو شورا وجود ندارد تا آن جا که بدون دریافت پروانه، اقدام به بلندمرتبه سازی در حریم رودخانه می کند! با تحریک مردم مانع از فعالیت کارگاه راه سازی شده و در ازای دریافت باج سبیل از مسئولان کارگاه، مردم را متفرق می کند! به برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه با قدرت ادامه می دهد و کارخانه آسفالت خود را هم بدون دریافت مجوزهای زیست محیطی لازم در حریم رودخانه و اتوبان احداث می کند!

امید است با حضور رییس کل جدید دادگستری استان، شاهد برخورد با این خلافکار دانه درشت منطقه در آینده ای نزدیک باشیم.