به گزارش خزرآنلاین، جلسه امروز شورای شهر رشت باز هم برگزار نشد. جلسه ای که می بایست حول محور انتخاب رئوسای کمیسیون ها برگزار شود اما به دلیل غیبت اقلیت شورا به همراه احمد رمضانپور نرگسی، برگزار نمی شود. به نظر می رسد طیف اکثریت شورا قصد دارد تا ریاست تمام کمیسیون ها را در […]

به گزارش خزرآنلاین، جلسه امروز شورای شهر رشت باز هم برگزار نشد. جلسه ای که می بایست حول محور انتخاب رئوسای کمیسیون ها برگزار شود اما به دلیل غیبت اقلیت شورا به همراه احمد رمضانپور نرگسی، برگزار نمی شود.

به نظر می رسد طیف اکثریت شورا قصد دارد تا ریاست تمام کمیسیون ها را در دست بگیرد و در نتیجه اقلیت 4 نفره شورا شامل رسولی، علوی، شیرزاد و ذاکری در جلسات حاضر نمی شود تا از این طریق مانع از برگزاری جلسه انتخاب رئوسای کمیسیون ها شده و بتواند در آینده سهمی از کمیسیون ها را در اختیار بگیرد.

همراهی رمضانپور با اقلیت هم در نوع خود بسیار جالب است. اگرچه حاجی پور امروز گفت که علت غیبت رمضانپور، حضورش در پایتخت به علت مسایل درمانی بوده اما مدت هاست که شنیده هایی از نارضایتی رمضانپور و دلگیری اش از طیف اکثریت به گوش می رسد. گویا علت این نارضایتی هم ناکامی رمضانپور در رسیدن به کرسی ریاست شورا بوده است.

در ابتدای جلسه امروز شورا که با حضور زاهد، عاقل منش، جذب، علیپور، عبدالهی و حاجی پور برگزار شد، رییس شورای شهر رشت ضمن تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: کمترین کاری که می شود در قبال این عزیزان کرد تکریم آنان در خانواده است.

حاجی پور ضمن عرض تسلیت شهادت شهیدان رجایی و باهنر، روز دارو ساز را به جوانان دارو ساز تبریک گفت و در واکنش به غیبت اعضای شورای شهر رشت در جلسه امروز شورا گفت: بجز آقای رمضانپور از دیگر اعضای شورا اطلاعی ندارم. فقط ایشان اطلاع دادند که برای درمان بیماری عازم تهران هستند.

 رییس شورای شهر رشت ادامه داد: لایحه مهمی داریم که باید به آن بپردازیم و آن هم احداث پارک آبی هست که سرمایه گذارش اعلام آمادگی کرده است و انتظار مصوبه ی ما را می کشد. امیدوارم با حضور دیگر اعضا این مصوبه انجام گیرد تا شهر پیشرفتی بر خود ببیند.

وی افزود: در خصوص زمین های نسقی باید عرض کنم ۱۵ سال است مردم از حق خود محروم شده اند که این مخالف قانون رفع تبعیضات موجود می باشد. از این پس طبق نامه ای که به آقای شهردار نوشته ایم شهردار باید ظرف مدت ۱ هفته جهت صدور پروانه ساختمان برای زمین های نسق اقدام نماید.

رییس شورای شهر رشت گفت: تمهیدات قانونی برای این امر پیش بینی شده است و مردم نباید از حق خود محروم شوند. ۱۵ سال است که مردم از این حق محروم شده اند و این جفا در حق انها می باشد،ما استانی هستیم حادثه خیز. اگر پروانه برای ساختمانی صادر نشود و آن ساختمان بدون مجوز و اصول شهری ساخته می شود با کوچکترین حادثه ای سقف بر سر مردم خراب می شود. مردم ارباب ما هستند. اگر در شهرداری مردم تکریم نشوند و احترام به مردم گذاشته نشود، حتما با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

در ادامه، حامد عبدالهی از معاون استاندار، دادستان و دیگر مسئولان خواست تا در خصوص تشکیل نشدن جلسات شورا ورود کنند.

وی گفت: من نمی دانم دوستان به دنبال چه چیز هستند که در جلسات شرکت نمی کنند. کجایند آنهایی که نامه می زدند حجت جذب و عبدالهی سلب عضویت شده اند و چندین مورد هم رسانه ها به آن پرداختند. البته نمی دانم  رسانه ها از کجا سمت سو می گرفتند که اینهنه منسجم به آن پرداخته میشد.

علیپور دیگر عضو شورا هم گفت: تا به امروز سومین جلسه شورا است که هیچکدام از اعضای شورا  در آن حاضر نیستند. برای آن اعضایی متاسفم که بخاطر پُست در جلسات حاضر نمی شوند. کارها به زمین مانده و کمسیون ها مشخص نشده اند. بیایید همدلی ایجاد کنیم.