به گزارش خزرآنلاین، خبرگزاری ایرنا در گیلان، در یک گزارش با عنوان افزایش شاخص های رفاه و توسعه در گیلان، به تعریف و تمجید کم سابقه ای از دولت پرداخته است. (متن گزارش را از اینجا بخوانید) در بخش های مختلف این گزارش، در حالی با آب و تاب فراوان از اهتمام دولت در توسعه […]

به گزارش خزرآنلاین، خبرگزاری ایرنا در گیلان، در یک گزارش با عنوان افزایش شاخص های رفاه و توسعه در گیلان، به تعریف و تمجید کم سابقه ای از دولت پرداخته است. (متن گزارش را از اینجا بخوانید)

در بخش های مختلف این گزارش، در حالی با آب و تاب فراوان از اهتمام دولت در توسعه گیلان و رفاه مردم در این استان مطالبی منتشر شده که توگویی نگارنده این مطلب در این استان زندگی نمی کند!

متاسفانه از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، نه تنها گرانی های کم سابقه، وضعیت معیشتی مردم را با مشکلات فراوان روبرو کرده است که حتی کاهش شدید ارزش پول ملی، بخش زیادی از مردم را ناتوان از تامین نیازهای اساسی خود نموده است. البته توجه به این موضوع که خبرگزاری ایرنا، یک خبرگزاری تماماً دولتی محسوب و بودجه اش را به صورت تمام و کمال از دولت دریافت می کند، می توان تا حد زیادی علت این تعریف و تمجید کم سابقه از سیاست های دولت در استان و چشم بستن بر واقعیت ها را درک کرد!

نکته دیگر اینکه وقتی رییس جمهور در اظهاراتی عجیب مدعی می شود وضعیت زندگی مردم بهتر شده، از خبرگزاری دولتی ایرنا هم انتظاری بیش از این نمی رود که با آمار و ارقامی که صحت آن ها هم در هاله ای از ابهام است و به احتمال فروان توسط سازمان های دولتی و شبه دولتی ارایه شده اند، خبر از رشد رفاه در گیلان بدهد! به عبارت دیگر رییس دولت اشاره به بهبود وضعیت زندگی مردم می کند، سازمان های دولتی یا وابسته به دولت آمارهایی از این بهبود ارائه می کنند و خبرگزاری دولتی ایرنا هم مدعی افزایش رفاه در گیلان به استناد همین امارهای دولتی می شود! 

بی تردید تنها چیزی که می تواند ذهنیت مردم را نسبت به اقدامات دولت روحانی تغییر دهد، اینست که آمارهای ارائه شده در زندگی روزانه مردم نمود عینی داشته باشد. تا وقتی مردم کاهش قیمت ها و بهبود وضعیت زندگی خود را ه صورت عینی مشاهده نکنند، طومار نویسی این چنینی خبرگزاری های دولتی و غیرمستقل، نمکی است که بر زخم مردم پاشیده می شود!

احتمالا رییس جمهور مجددا معیار تشخیص آرامش مردم نسبت به شش ماه قبل را نظیر تشخیص دردمندی آنان از روی صورت و چهره آنان از درون اتوموبیل قرار داده اند اما این صورت ها مربوط به اعضای هیات دولت و احیاناً آقازاده هایشان بوده است!