به گزارش خزرآنلاین، انتشار کلیپی از یک بازرس خانم و اظهارات عجیب وی پیرامون یکی از چهره های مشهور گیلان، چند وقتی است که افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. بازرسی که مدعی است پس از پی بردن به تخلفات گسترده یک چهره سرشناس گیلانی و قبول نکردن حق السکوت ده […]

به گزارش خزرآنلاین، انتشار کلیپی از یک بازرس خانم و اظهارات عجیب وی پیرامون یکی از چهره های مشهور گیلان، چند وقتی است که افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. بازرسی که مدعی است پس از پی بردن به تخلفات گسترده یک چهره سرشناس گیلانی و قبول نکردن حق السکوت ده میلیارد تومانی، توسط دو تن از عوامل این فرد مورد حمله وحشیانه با چاقو قرار گرفته و به شدت مجروح شده است تا نتواند در جلسه روز بعد مجمع پرده از زمین خواری گسترده این فرد بردارد. 

حالا اما ادعای یک عجیب یک فعال رسانه ای بار دیگر نام این مفسد اقتصادی گیلانی را بر سر زبان ها انداخته است. فردی که با حمایت یکی از نمایندگان استان در گذشته ای نه چندان دور و از طریق ارتباطات با استاندار وقت گیلان توانسته بود به ثروتی نجومی دست پیدا کرده و با چپاول اموال تعاونی های مختلف در کشور که عمدتا سرمایه گذاران آن ها، افرادی ضعیف و بی اطلاع بوده اند، اتوموبیل های گرانقیمت برای خود و فرزند ذکور خود خریداری کند. البته ارتباطات خاص این فرد با استاندار وقت همچنان ادامه دارد!

البته پافشاری های این بازرس خانم سرانجام سبب شد تا دو پرونده برای این مفسد اقتصادی در محاکم قضایی پایتخت تشکیل شود. اولین پرونده با اتهام زمین خواری گسترده و چپاول اموال بیت المال در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران و دیگری هم با اتهام ضرب و جرح عمدی و اقدام به قتل این بازرس!

اما سرانجام این دو پرونده چه شد؟!

در خصوص پرونده ایراد ضرب و جرح عمدی و اقدام به قتل بازرس خانم، علیرغم وجود مدارک متقن، حکم به تبرئه این مفسد اقتصادی صادر شده است!! این در حالی است که دوربین های مداربسته محل وقوع جرم، لحظه پیاده شدن دو ضارب از اتوموبیل این مفسد اقتصادی را به ثبت رسانده و همچنین تصاویری از حضور این دو ضارب (که از اراذل و اوباش منطقه می باشند) در کنار این مفسد اقتصادی وجود دارد که نشان می دهد این دو نفر بدون هیچ شناخت قبلی از این بازرس خانم و تنها در ازای دریافت مبالغی، اجیر می شوند تا این بازرس را از پای درآورده و یا وی را به نحوی مجروح کنند که نتواند در جلسه روز بعد مجمع حاضر و به افشاگری پیرامون تخلفات گسترده این مفسد اقتصادی که با همکاری مدیرعامل تعاونی مذکور صورت گرفته، بپردازد. 

قابل تامل آن که پس از بهبود نسبی این بازرس و ادامه پافشاری وی بر پیگیری مفاسد این مفسد اقتصادی، وی با ارسال پیام هایی به این بازرس خانم به تهدیدات خود ادامه داده و گفته است که این بار این بازرس را می کشم و جنازه او را در بیابان به آتش می کشم!

چگونه پرونده ای که در آن هم انگیزه ضاربین مشخص بوده، هم فیلم و تصاویر از محل وقوع جرم موجود و هم مشخص بوده که دو ضارب از اتوموبیل چه کسی پیاده شده اند، سرانجام به تبرئه این مفسد اقتصادی ختم می شود؟! پاسخ به این سوال را باید در ارتباطات حسنه این فرد با اکبر طبری جستجو کرد!

پرونده دوم اما سرگذشت جالب تری دارد. اگرچه بازرس خانم در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین می گوید بررسی این پرونده در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی منجر به صدور قرار وثیقه 40 میلیارد تومانی شده است اما اظهارات اخیر وحید اشتری، یکی از فعالین رسانه ای پایتخت در خصوص این پرونده، امیدها را برای به سرانجام رساندن آن کمرنگ می کند. وی در این خصوص می گوید: “نفوذ صورت گرفته در این پرونده خیلی عجیب و غریب است. تاکنون هفت بازپرس را با نفوذ در این پرونده تغییر داده‌اند!”

به راستی در ریاست قبلی قوه قضاییه چه کسی چنین قدرت و روحیه ای داشته تا بتواند با سفارش پذیری، 7 بار بازپرس یک پرونده را تغییر دهد؟ پاسخ تنها یک نام است! اکبر طبری!

اکبر طبری کیست؟

مرد در سایه قوه قضاییه که پس از حضور پربرکت آیت الله رییسی در راس قوه قضاییه، از سمت حساس خود برکنار و مدتی بعد دستگیر شد، اکبری طبری پور، معاون اجرایی سابق دفتر رئیس قوه قضاییه است!

اطلاعات چندانی از اکبر طبری در رسانه‌ها وجود ندارد. بر اساس گزارشی که فارس در سال 86 (دو سال قبل از پایان ریاست هاشمی‌شاهرودی بر دستگاه قضا) با عنوان «تغییرات گسترده در قضائیه» منتشر کرده، نام اکبر طبری به‌عنوان یکی از کسانی که احتمال برکناری‌اش وجود دارد، آمده است. فارس در این گزارش می‌نویسد: «اخبار تأییدشده حاکی است که طبری، مدیرکل امور مالی قوه قضائیه نیز به‌زودی تغییر می‌کند.»

با این حال، بعد از این گزارش، اطلاعات دیگری از برکناری یا ادامه فعالیت طبری در زمان ریاست هاشمی‌شاهرودی در دستگاه قضا وجود ندارد.

طبری همچنین در طول سال‌های ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، مدتی به‌عنوان مدیرکل امور مالی قوه قضائیه و معاون اجرایی حوزه ریاست، حضور داشته است.  آیت الله رئیسی تنها هشت روز بعد از مراسم معارفه و شروع فعالیتش بعد از انتصاب خود به ریاست قوه قضائیه، در حکمی وی را برکنار و فرد جدیدی را جایگزین طبری در معاونت اجرایی حوزه ریاست می‌کند.

ارتباط طبری با مفسدان اقتصادی!

اگرچه آن چه که تاکنون رسما مورد تایید قرار گرفته تنها دستگیری اکبر طبری بوده است اما برخی رسانه های خبری از ارتباطات خاص طبری با مفسدان اقتصادی دانه درشت پرده برداشته اند. مثلا پایگاه خبری رکنا در مطلبی، خبر از طرح نام دانیال زاده مشهور به سلطان فولاد ایران در پرونده اکبر طبری می دهد و می نویسد: او یکی از متهمین در پرونده طبری است. جالب آن که دانیال زاده مدتی مدیرعامل کارخانه فولاد گیلان هم بوده است!

حالا اما با توجه به آن چه که حداقل در دو پرونده مفسد اقتصادی مشهور گیلان، رخ داده و یکی منجر به تبرئه و دیگری هم تا کنون با 7 بار تغییر بازپرس روبرو بوده است، به نظر می رسد می توان به طرز مشهودی ردپای اکبر طبری را در این پرونده ها دید. مردی که علاقه خاصی به ایجاد ارتباط با مفسدان اقتصادی داشته و ارتباطش با این مفسد اقتصادی پرآوازه گیلانی هم اصلا دور از ذهن نیست.

خوشبختانه پس از حضور آیت الله رییسی در راس دستگاه قضا، مبارزات بی امان با مفسدان اقتصادی به طرز محسوسی شدت گرفته و خبرهای امید بخشی در این خصوص به گوش می رسد. امید است که مسئولان قضایی تهران  هر چه سریعتر به پرونده این مفسد اقتصادی معلوم الحال ورود کرده و اموالی را که وی با چپاول بیت المال به نام خود و فرزند ذکورش سند زده را بار دیگر به بیت المال بازگردانند. یادمان نمی رود که آیت الله رییسی در نخستین روزهای حضور در راس قوه قضاییه خبر از پایان عمر مفسدان اقتصادی داده بود و گفته بود: مفسدان اقتصادی بدانند که پایان عمرشان فرا رسیده است.