به گزارش خزرآنلاین، منطقه گیلان، رضا مسرور در سومین کنگره ملی دستاوردهای ورزشی و سلامت و نخستین کنگره ملی مدیریت راهبردی ورزش که به میزبانی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد، از اخذ مجوز اسپانسری تیم فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و تصریح کرد: در فصل جدید از رقابت های لیگ یک فوتبال […]

به گزارش خزرآنلاین، منطقه گیلان، رضا مسرور در سومین کنگره ملی دستاوردهای ورزشی و سلامت و نخستین کنگره ملی مدیریت راهبردی ورزش که به میزبانی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد، از اخذ مجوز اسپانسری تیم فوتبال ملوان بندر انزلی خبر داد و تصریح کرد: در فصل جدید از رقابت های لیگ یک فوتبال کشور سازمان منطقه آزاد انزلی اسپانسر این تیم پرافتخار خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از مسائل ورزشی، عنوان کرد: طی 5 سال گذشته با توسعه زیرساخت های ورزشی، منطقه آزاد انزلی میزبان بیش از 110 رویداد ورزشی در سطح ملی و بین المللی بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با بیان اینکه ورزش نقش مهمی در افزایش نشاط و کاهش ناهنجاری های اجتماعی دارد، گفت: بیش از 11 زمین ورزشی در سطح روستا های منطقه آزاد انزلی ایجاد و تجهیز شده و در اختیار جوامع محلی قرار دارد.

عدم توجه به ورزش مهم ترین چالش پیش رو در حوزه سلامت و ورزش کشور

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه کم تحرکی و عدم توجه به ورزش را مهم ترین چالش پیش رو در حوزه سلامت و ورزش کشور دانست و گفت: اقدامات خوبی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه و ایجاد زیرساخت های ورزشی صورت گرفته و میزبانی از این همایش علمی گامی موثر در افزایش اطلاع رسانی و بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ورزش است.

سید عبدالحمید احمدی با اشاره به فقر فعالیت های بدنی در بین عموم مردم و افزایش وزن در بین دانش آموزان افزود: طبق آخرین اطلاعات و آمار بیش از 31 میلیون نفر از جمعیت کشور دچار فشار خون بالا بوده که بیانگر فراگیر شدن کم تحرکی و عدم اطلاع رسانی مناسب در حوزه ورزش و سلامت است.

وی به شاخص های مهم ورزشی به جهت افزایش نشاط اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: برای ایجاد محیط فعال، مردم فعال و سیستم فعال اولویت‌ها و برنامه‌ ریزی های مناسبی باید انجام شود و با حمایت دستگاه هایی همچون منطقه آزاد انزلی از ایده های خلاق در حوزه ورزش و پرورش نیروی انسانی استفاده خواهد شد…