به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که فرماندار آستارا در اظهاراتی قابل تامل با اعتراض به توزیع اعتبارات آستارا در میان دیگر شهرستان های استان، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در توزیع اعتبارات نه مدیریت دارد و نه برنامه ریزی! این اظهارات رستم زاد در حالی بیان شد که رییس سازمان مدیریت و […]

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که فرماندار آستارا در اظهاراتی قابل تامل با اعتراض به توزیع اعتبارات آستارا در میان دیگر شهرستان های استان، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در توزیع اعتبارات نه مدیریت دارد و نه برنامه ریزی!

این اظهارات رستم زاد در حالی بیان شد که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، کیوان محمدی می باشد که از نزدیکان دکتر نوبخت به حساب می آید. شاید به همین علت است که معمولا فرمانداران برای حفظ جایگاه خود ترجیح میدهند تا در خصوص عملکرد کیوان محمدی سکوت کرده و به خاطر یک انتقاد، خشم محمدی را به جان نخرند!

در خصوص فرماندار آستارا اما داستان متفاوت است! رستم زاد برخلاف سایر فرمانداران استان غیرگیلانی بوده و از نیروهای مورد وثوق مصطفی سالاری، استاندار سابق گیلان محسوب میشود. شاید به همین علت است که فرماندار آستارا ابایی از انتقاد نسبت به عملکرد کیوان محمدی که از قضا انتقادات فراوانی هم به آن وارد است، ندارد و در راه دفاع از حقوق مردم شهرستان و جذب منابع مالی آستارا، مصلحت سنجی نمیکند.

در شرایطی که نمی توان منکر تلاش برخی مدیران فعلی ادارات دولتی در جلب رضایت کیوان محمدی شد و این موضوع را انکار کرد که برخی از آن ها حتی در این راه از سفارش پذیری نسبت به جذب برخی از نورچشمی ها در ادارات تحت امر خود هم روی گردان نیستند، فرماندار آستارا ساز مخالفت با عملکرد محمدی را کوک میکند تا نشان دهد جذب اعتبارات شهرستان بسیار مهمتر از حفظ میز و صندلی ریاست خواهد بود! اگرچه بعید است محمدی قدرت به خطر انداختن کرسی فرمانداری را هم داشته باشد.

هرچه که هست این اقدام رستم زاد میتواند الگویی برای سایر فرمانداران و مدیران استانی باشد تا به یاد داشته باشند پایه های میزی که با خدمت به مردم استوار شده با خشم و غضب دیگری به لرزه نخواهد افتاد.