به گزارش خزرآنلاین، حجت الاسلام « سید جواد سلیمانی» در خطبه‌های نماز جمعه لنگرود ضمن‌ تسلیت شهادت جواد الائمه( علیه السلام)، گفت: احترام به والدین، وفای به عهد و رد امانت سه قانون بین المللی است که همه موظف به رعایت این قوانین هستند و وجدان و فطرت آدمی معتقد به بین المللی بودن آنهاست. امام جمعه […]

به گزارش خزرآنلاین، حجت الاسلام « سید جواد سلیمانی» در خطبه‌های نماز جمعه لنگرود ضمن‌ تسلیت شهادت جواد الائمه( علیه السلام)، گفت: احترام به والدین، وفای به عهد و رد امانت سه قانون بین المللی است که همه موظف به رعایت این قوانین هستند و وجدان و فطرت آدمی معتقد به بین المللی بودن آنهاست.

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه انسان با اخلاق خوب، زیبایی‌های دین را نشان می‌دهد و شیعه باید با اخلاق خوب، مردم را با اهل بیت(ع) آشنا کند، گفت: پیامبر گرامی اسلام می فرماید:«حرمت بزرگ‌تر و سالخورده را نگه دارید تا خداوند شما را از مشکلات قیامت حفظ کند» که رابطه حرمت و امنیت به‌گونه ای است که اگر حرمت‌ها حفظ شود روزگار نیز با ما خوب مدارا می‌کند در غیر اینصورت اجزای نظام با ما ناهماهنگ می‌شود.

وی ادامه داد: انسان‌ها هر چقدر شفاف‌تر باشند خداوند زودتر با آنها معامله می‌کند و مسئله معامله خدا با خوبان عالم نیز به جهت علاقه خداوند به صالحان و مومنان است.

امام جمعه لنگرود در بخش دیگری از سخنانش ضمن‌گلایه از تصمیم اخیر شورای اقتصادی مبنی بر لغو تمرکز وظایف جهاد کشاورزی، افزود: مجلس در سال ۹۱ قانونی تصویب کرد که متولی بازار رونق تولید، وزارت جهاد کشاورزی است که اثر شش ساله این قانون موجب خودکفا شدن در گندم، افزایش سه برابری دانه‌های روغنی، تامین ۹۲ درصد شکر کشور، افزایش تولید برنج و دیگر غذاهای اساسی کشور شد که متاسفانه هفته گذشته در جلسه سران قوا این قانون حذف شد.

حجت الاسلام سلیمانی با تاکید بر اینکه قانون تمرکز برای حمایت کشور بود و با این تصمیم، واردات بی‌رویه موجب ضرر تولید می شود، تصریح کرد: مجلس با ورود خود جلوی این تصمیم را بگیرد و اگر هنوز دغدغه تصویب قانون برای کشاورز را دارند و دنبال کارهای انتخاباتی نیستند، قطعا می‌توانند موثر باشند.

 

*استراتژی جدید دشمن مبنی بر نارضایتی مردم و مقصر جلوه دادن مسئولان نظام

وی با اشاره به ورود دشمن به دور جدید جنگ روانی و استراتژی جدید دشمن مبنی بر نارضایتی مردم و مقصر جلوه دادن مسئولان نظام، گفت: کاخ سفید از به زانو درآوردن جمهوری اسلامی سر در گم شده است و تمام تلاش دشمن ناامید کردن مردم و مقصر نشان دادن مسئولان نظام است.

حجت الاسلام سلیمانی در خصوص تحریم ظریف وزیر امور خارجه کشور، گفت: امروز برجام پرستان متوجه باشند که آنها حتی به مرد اول دیپلماسی کشور رحم نکردند و این اقدام فاقد منطق است و دیپلماسی عزت مهم است یا دیپلماسی ذلت؟ مسئولان نظام هنوز عزیز هستند به شرطی که آمریکا دوستی و آمریکامحوری و اصحاب سازش را دور خود جمع نکنند و آمریکا با این کار مستاصل شود و تنها راه نجات این است که درباره راهبرد خود در برابر آمریکا، مقاومت و ایستادگی کنیم.

امام جمعه لنگرود در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اظهارات نمکی، وزیر بهداشت در خصوص عوامل شادی و خودکشی در ایران، گفت: این اظهارات نمکی، نسنجیده بود و از طرفی سوءاستفاده رسانه‌های معاند و ضدانقلاب و همراه شدن با جبهه ضد‌انقلاب نشان می‌دهد که به فرموده امام راحل هر جا ضد انقلاب شما را تایید می‌کند بدانید که کار شما اشتباه است. نمکی با فساد عجیب غذا و دارو مبارزه می‌کند و دشمنان از این قضیه سوءاستفاده کردند و ما در این شرایط باید بیدار باشیم و نگذاریم موج سواری دشمنان تکمیل شود.

 

* طرح « هر مسجد، یک قربانی» در مساجد لنگرود

حجت الاسلام سلیمانی در پایان با تاکید بر اینکه امسال در همه مساجد باید قربانی ویژه برای فقرا در عید قربان انجام شود، خاطرنشان کرد: صندوقی در مساجد تعبیه شود تا در عید قربان به فقرا کمک شود و  طرح « هر مسجد، یک قربانی » نیز در این راستا و کمک به فقرا اجرا می‌شود.