به گزارش خزرآنلاین، مهرداد لاهوتی در گفت‌وگویی با بیان اینکه دولت برای افزایش قیمت بنزین نیاز به مجوز مجلس ندارد اظهار کرد: یکی از راه‌های کسب درآمد دولت افزایش حامل‌های انرژی ازجمله بنزین است که بر اساس قانون هدفمند کردن  یارانه، مجلس اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به دولت داده است. وی با تأکید […]

به گزارش خزرآنلاین، مهرداد لاهوتی در گفت‌وگویی با بیان اینکه دولت برای افزایش قیمت بنزین نیاز به مجوز مجلس ندارد اظهار کرد: یکی از راه‌های کسب درآمد دولت افزایش حامل‌های انرژی ازجمله بنزین است که بر اساس قانون هدفمند کردن  یارانه، مجلس اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به دولت داده است.

وی با تأکید بر نظارت مجلس شورای اسلامی بر عملکرد دولت در صورت افزایش حامل‌های انرژی گفت: دولت با افزایش حامل‌های انرژی کسب درآمد کرده ولی برای خرج کردن این درآمد نیاز به مجوز مجلس داشته و باید به نمایندگان مردم پاسخ دهد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه افزایش قیمت بنزین راحت‌ترین راه برای کسب درآمد دولت است تصریح کرد: مسؤولین نباید به دنبال راحت‌ترین راه برای افزایش درآمد خود باشند و باید شرایط اقتصادی مردم را در نظر گرفته و بر اساس آن قیمت تعیین کنند.

لاهوتی با اشاره به تأثیر افزایش قیمت بنزین در زندگی اجتماعی مردم افزود: دولت‌های گذشته وعده تأمین بنزین برای ماشین‌های حمل‌ونقل عمومی را داده‌اند ولی اغلب ناموفق بوده و با افزایش قیمت بنزین تمام کالاهای کشور افزایش‌یافته و باعث ایجاد تورم جدید در کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت از برنامه هدفمند کردن یارانه‌ها به‌درستی استفاده نکرده است خاطرنشان کرد: بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه، دولت می‌توانست هرسال مقدار کمی قیمت بنزین را افزایش می‌دهد که در این زمینه کوتاهی کرده و الآن مجبور است که قیمت بنزین دو هزار تومان زیاد کند که انجام این کار فشار بسیار زیادی برای مردم می‌گذارد.