به گزارش خزرآنلاین، سردار محمد عبدالله‌پور صبح امروز در همایش هفته کارگر و روز بسیج کارگری در رشت ضمن تجلیل از مقام “شهید برونسی” اظهار داشت: این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی آفرید و با رشادت‌های خود متجاوزان را شکست داد. فرمانده سپاه قدس استان گیلان به نجابت، صبر و مقاومت بی‌نظیر […]

به گزارش خزرآنلاین، سردار محمد عبدالله‌پور صبح امروز در همایش هفته کارگر و روز بسیج کارگری در رشت ضمن تجلیل از مقام “شهید برونسی” اظهار داشت: این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی آفرید و با رشادت‌های خود متجاوزان را شکست داد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان به نجابت، صبر و مقاومت بی‌نظیر ملت ایران اشاره کرد و گفت: مسئولان ما باید بدانند که در برابر این ملت بزرگ مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و باید درباره عملکرد خود نزد خداوند پاسخگو باشند.

وی مسئولان استانی را به پرهیز از اختلاف و درگیری‌های بی‌مورد فراخواند و تصریح کرد: آرزوی دشمنان ما این است که با یکدیگر اختلاف داشته باشیم از همین رو بایستی با اتحاد و همدلی عزم خود را جذب کنیم و مشکلات کشور را با راه حل‌های بومی و محلی حل کنیم.

سردار عبدالله‌پور با یادآوری سالروز آغاز “عملیات بیت‌المقدس” خاطرنشان کرد: امشب، شب آغاز عملیات بیت‌المقدس است و همه ما وظیفه داریم خون شهیدان این مرز و بوم را با عملکرد درست، انجام وظایف محوله و رفع مشکلات مردم پاس بداریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز در این همایش با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در کشور اظهار داشت: بیشترین مشکل ما در حوزه اقتصاد، رونق نداشتن تولید، بیکاری جوانان و درآمد پایین کارگران است.

محمدصادق حسنی جوریابی به واردات بی‌رویه اقلام و قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: ما می‌توانیم با جلوگیری از قاچاق کالا و واردات بی‌رویه محصولات بخش عمده‌ای از مشکلات حوزه تولید و اقتصاد در کشور و به ویژه استان گیلان را حل کنیم.

وی رونق تولید را تنها راه برون‌رفت از معضلات فعلی دانست و گفت: همان طور که می‌دانیم رهبر معظم انقلاب چندین سال است که درباره اهمیت رونق تولید و مصرف کالاهای داخلی تاکید دارند و ما نیز باید با پیروی از منویات ایشان تلاش خود را در این زمینه بیشتر کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش بی منطق قیمت محصولات در بازار خاطرنشان کرد: افزایش غیر متعارف قیمت اقلام در بازار باعث آن شده است که فشار زیادی به اقشار کم‌درآمد وارد شود لذا باید در وهله نخست این معضل را کنترل کنیم.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون نیز در این همایش به عنوان نماینده وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی حضور پیدا کرد و اظهار داشت: استان گیلان ظرفیت بسیار زیادی در بخش کشاورزی دارد و بانک توسعه تعاون نیز وظیفه تامین بنگاه‌های اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است.

حجت‌الله مهدیان تصریح کرد: 18 شعبه بانک توسعه تعاون در استان گیلان فعالیت دارند که تاکنون 380 میلیارد تومان اعطای تسهیلات و 60 میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی به مردم این استان خدمات ارائه داده‌اند.

وی از اعطای 70 فقره تسهیلات قرض الحسنه به کارگران استان گیلان خبر داد و گفت: قرار است این خدمت از تمام شعبه‌های بانک توسعه تعاون در استان گیلان ارائه شود و امیدواریم که تا پایان اردیبهشت این کار را به پایان برسانیم.

مهدیان با بیان اینکه بانک توسعه تعاون سه نوع تسهیلات برای سیل زدگان در نظر گرفته است افزود: ما آمادگی داریم که 4 هزار فقره تسهیلات 5 میلیون تومانی، 7 هزار کمک هزینه تامین مسکن و تسهیلات 5 میلیون تومانی با نرخ 10 درصد برای خرید وسایل منزل را در اختیار سیل زدگان قرار دهیم.