به گزارش خزرآنلاین، مریم بخشی مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان در نشست خبری دهه فجر که روز پنجشنبه با حضور خبرنگاران برگزار شد عنوان کرد در دهه فجر ۵۱۰ برنامه در حوزه های مختلف برگزار می شود که سه طرخ عمرانی با حضور وزیر ورزش و جوانان کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار […]

به گزارش خزرآنلاین، مریم بخشی مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان در نشست خبری دهه فجر که روز پنجشنبه با حضور خبرنگاران برگزار شد عنوان کرد در دهه فجر ۵۱۰ برنامه در حوزه های مختلف برگزار می شود که سه طرخ عمرانی با حضور وزیر ورزش و جوانان کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد‌.

وی تصریح کرد این سه طرح عمرانی شامل افتتاح استخر سیاهکل، استخر لاهیجان و سالن ورزشی در روستای واقع دشت صومعه سرا می باشد.

وی افزود هم اینک نیز ۴۲ طرح نیمه تمام ورزشی در گیلان وجود دارد که با افتتاح آنان سرانه ورزشی ما به استاندارد کشوری نزدیک و به حدود یک متر مربع خواهد رسید که از این تعداد حدود ۱۰ درصد بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیمی دارد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد همچنین امیدواریم که تعدادی از این طرح های ورزشی تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد که از بین این طرح ها می توان به پیست دوچرخه سواری رشت، ورزشگاه رستم آباد، سالن چندمنظوره تختی لاهیجان و مجموعه ورزشی فومن اشاره کرد که این چهار طرح در حوزه توسعه و تجهیز کشور است که ما فقط بهره بردار این طرح ها هستیم.

مریم بخشی ادامه داد البته در دهه فجر امسال میزبان
چند مسابقه و رویداد مهم ورزشی هستیم که می توان به برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام کاسپین، جشنواره بزرگ رباتیک جی کاپ و مسابقات الیت کیک بوکسینگ که با حضور شش کشور برگزار می شود اشاره کرد.

وی به کارگاههای آموزشی ازداوج نیز اشاره کرد و گفت تاکنون ۲۸۰ کارگاه در حوزه ازدواج برپا شده که امسال نیز ۵۰ کارگاه برگزار می شود و افرادی که از این اداره معرفی نامه تهیه کنند می توانند به طور رایگان در این کارگاهها حضور یابند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان به بر گزاری مسابقه عکس نیز اشاره کرد و بیان داشت مسابقه ۴۰ عکس ۴۰ عکاس را پیش رو خواهیم داشت که طی آن به بهترین عکسها جوایزی اهدا می شود.

وی به بازسازی ورزشگاه های رشت و انزلی نیز اشاره و خاطرنشان کرد ما شش ملیارد تومان برای سه ورزشگاه تختی انزلی و عضدی و سردارجنگل رست اعتبارگذاشتیم ولی برای بازسازی کامل آن به مبالغ بسیار بالایی نیاز داریم‌.

مریم بخشی در ادامه گفت متاسفانه در ورزشگاه عضدی با تخریب جایگاه تماشاگران روبرو بودیم که برای مرمت و بازسازی آن و همچنین ورزشگاه تختی انزلی نیاز به ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه نیاز است که به طور حتم از توان اقتصادی گیلان خارج است که در این راستا مترصدیم تا ورزشگاه عضدی را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی به عدم برگزاری مسابقات ورزشی در سالن شش هزارنفره شهدای رشت نیز اشاره و ببان کرد این مجموعه با مشکل سیستم گرمایشی همراه بود که تا هفته آینده این مشکل نیز مرتفع می شود و از این سالن برای مسابقات ورزشی و برای هیات بسکتبال استفاده خواهد شد.

بخشی به رشد سازمان های مردم نهاد نیز اشاره کرد و گفت هم اینک ۹۱ سمن در گیلان فعالیت دارد که از این لحاظ جز استان های برتر در کشور هستیم و در تاسیس و راه اندازی خانه ورزش روستایی نیز از بهمن ماه سالل گذشته تاکنون ۵۸ خانه ورزش روستایی در گیلان راه اندازی شده که شامل تجهیزات اولیه ورزشی هستند‌.

وی به رشد مربیان و داوران ورزشی در گیلان نیز اشاره و افزود در سال ۵۷ حدود ۹۰ داور و ۱۱۰ مربی در رشته های ورزشی در گیلان فعالیت داشتند که این رقم هم اینک به ۱۷۰۰ داور و ۷۰۰۰ مربی افزایش یاقته است.