به گزارش خزرآنلاین به نقل از تسنیم، اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز(سه‌شنبه، ۶ آذر) این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز کمیسیون شوراهای مجلس طرح استانی شدن انتخابات مجلس بررسی شد. وی افزود: در این جلسه، اعضای کمیسیون با بخشی از طرح استانی شدن انتخابات مجلس موافقت […]

به گزارش خزرآنلاین به نقل از تسنیم، اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز(سه‌شنبه، ۶ آذر) این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز کمیسیون شوراهای مجلس طرح استانی شدن انتخابات مجلس بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه، اعضای کمیسیون با بخشی از طرح استانی شدن انتخابات مجلس موافقت کردند و قرار شد که بر اساس آن، کاندیداهای انتخابات مجلس، جهت احراز نمایندگی، حداقل ۱۰ درصد رأی از حوزه انتخابیه فرعی و بیشترین رأی از استان مربوطه را کسب کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس ادامه داد: در بخش دیگری از این نشست و طبق رأی اکثریت اعضای کمیسیون، مقرر شد که هر یک از داوطلبان به صورت انحصاری از یک حوزه انتخابیه فرعی ثبت‌نام کند و ثبت‌نام در بیش از یک حوزه فرعی به ابطال ثبت‌نام و محرومیت از آن دوره انتخابات مجلس منجر می‌شود.

سلیمی اضافه کرد: طبق مصوبه کمیسیون شوراها، هر داوطلب می‌بایست متولد حوزه انتخابیه فرعی محل ثبت‌نام باشد و یا حداقل پنج سال سابقه سکونت مستمر در آن حوزه فرعی را داشته و یا سابقه نمایندگی مجلس از آن حوزه را نیز داشته باشد.