به گزارش خزرآنلاین، سردار پاسدار محمد عبدالله‌پور شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت:‌ تفکر بسیجی توانایی حل بسیاری از معضلات و نابه‌سامانی‌های موجود کشور را دارد بنابراین باید از این ظرفیت عظیم مردمی به نحو شایسته استفاده کرد. فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه بسیجیان دل در گرو اسلام و […]

به گزارش خزرآنلاین، سردار پاسدار محمد عبدالله‌پور شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت:‌ تفکر بسیجی توانایی حل بسیاری از معضلات و نابه‌سامانی‌های موجود کشور را دارد بنابراین باید از این ظرفیت عظیم مردمی به نحو شایسته استفاده کرد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه بسیجیان دل در گرو اسلام و انقلاب اسلامی دارند تصریح کرد:‌ بسیج در دل‌های مردم و در میان مردم شکل گرفته است و حفظ و حراست از انقلاب در برابر توطئه‌های دشمن بدون حضور این نیروهای مردمی و مخلص میسر نبوده و نیست.

سردار عبدالله‌پور بسیج را فدایی آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری تمام ملت باید برای پاسداری از انقلاب به مثابه دستگاه اطلاعاتی باشند و بر پایه همین تفکر و حضور مردم بود که نظام در برابر توطئه‌های منافقان کوردل ایستادگی کرد.

وی گسترش فرهنگ بسیجی را سد راه دشمن برای ناامید کردن مردم از انقلاب خواند و ابراز داشت: فرهنگ بسیجی و ملت با هم اتصالی دیرینه دارند به طوری‌که در زمان نبرد هشت ساله و در دوران دفاع مقدس این نهاد انقلابی توانست در مقابل تمامی لشکرهای شرق و غرب جهان مقاومت کند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان حضور گسترده بسیج پس از پایان دوران دفاع مقدس را پررنگ اعلام کرد و گفت:‌ پس از اتمام دوران جنگ حضرت امام خمینی(‌ره) دستور گسترش نهاد مترقی بسیج را دادند و ضمن تبیین راه و مسیر پیش رو سازماندهی بسیج در قشرهای مختلف جامعه را پایه‌ریزی کردند.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه بسیج در همه حوزه‌ها نظیر محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی حضور فعال دارد بیان داشت: موفقیت در علوم هسته‌ای،‌ کسب دستاوردهای عظیم در حوزه‌های موشکی و یا موفقیت‌های به دست آمده در حوزه فناوری نانو همگی مرهون حضور بسیج است.

وی از وجود 800 هزار بسیجی در گیلان سخن گفت و با اشاره به اینکه بیش از 600 هزار نفر از آنان در رده سنی بالای 18 سال قرار دارند افزود: حل بسیاری از مشکلاتی که هم‌اکنون در گیلان وجود دارد با حضور و مشارکت بسیجیان قابل انجام است بنابراین غفلت از این ظرفیت جایز نیست.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با ابراز اینکه بسیج در ابتدای شکل‌گیری خود بیشتر در حوزه‌های امنیتی و دفاعی فعال بود عنوان کرد:‌ پس از پایان دوران جنگ به فرمان امام راحل بسیج طلاب و دانشجویان تشکیل شد و با ادامه همین روند امروز شاهد تشکیل اقشار مختلف بسیج در جامعه هستیم.

سردار عبدالله‌پور از وجود 18 قشر بسیجی در استان گیلان و سازماندهی این نیروها در قالب گروه‌های مختلف جهادی سخن گفت و ابراز داشت: هر کدام از این اقشار مختلف بسیجی بر اساس محورهای پایه‌ریزی و اعضای خود مأموریت‌های خاصی را در سطح استان گیلان دنبال می‌کنند.

وی به برخی از اقشار مختلف بسیجیان استان گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: بسیج فرهنگیان، ‌بسیج اساتید، بسیج دانشجویان، بسیج دانش‌آموزی، بسیج مهندسان کشاورزی، بسیج کارگری، بسیج طلاب و روحانیون، بسیج اصناف، بسیج پزشکان و یا بسیج رسانه از جمله این گروه‌های سازمان‌یافته هستند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان حوزه کاری بسیجیانی که در حوزه تولید و اشتغال فعالیت می‌کنند را حساس و خطیر دانست و بیان داشت:‌ تمامی بسیجیان در کنار عمل به تکالیف در نظر گرفته شده در مسیر حفظ امنیت و مسائل دفاعی نیز با نیروهای ناجا و پلیس همکاری مشترکی دارند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه هر شب بیش از 22 هزار نفر از بسیجیان در گیلان گشت‌های امنیتی را برگزار می‌کنند خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی بسیجیان ما امروز به چنان موفقیت و دستاوری رسیده‌اند که دشمن دیگر نمی‌تواند با اهرم تحریم به معیشت مردم ضربه وارد کند.

وی با تأکید بر اینکه از مجموع 6 کالای استراتژیک در 5 مورد به خودکفایی تولید رسیده‌ایم تصریح کرد: ساخت مسکن محرومان و یا ارائه خدمات پزشکی و درمانی در کنار آموزش‌های حقوقی توسط قشر حقوقدانان بسیجی تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های گسترده بسیجیان در استان گیلان است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان فعالیت بسیج هنرمندان و تولید آثار فاخر تصویری را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ سالانه بیش از 900 یادواره شهید در اقصی نقاط گیلان برگزار می‌شود که بسیاری از این برنامه‌ها توسط بسیجیان و با کمک‌های مالی و معنوی خود آن‌ها به ثمر نشسته است.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه شعار هفته بسیج امسال “‌ بسیج مظهر ایستادگی” تعیین شده است ابراز داشت: برنامه‌های بسیار متنوعی ‌‌در حوزه‌های مختلف برای پاسداشت این هفته تدارک دیده شده است تا به نحو شایسته علاوه بر پاسداشت این نهاد انقلابی مسیر گسترش ابن تفکر در جامعه مهیا شود.