به گزارش خزرآنلاین، حجت الاسلام رهبری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت عصر امروز در جمع بسیجیان به تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مرکزی رشت گفت: دلیل اهمیت امر به معروف و نهی از منکر می توان گفت که […]

به گزارش خزرآنلاین، حجت الاسلام رهبری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت عصر امروز در جمع بسیجیان به تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مرکزی رشت گفت: دلیل اهمیت امر به معروف و نهی از منکر می توان گفت که این فریضه الهی در حقیقت ضامن اجرای بقیه وظایف فردی و اجتماعی است و در حکم روح و جان آنها محسوب می‌شود، با تعطیلی آن تمام احکام به اصول اخلاقی به مرور زمان تعطیل خواهند شد.

پیشوایان ما هر کدام عامل به معروف و ناهی از منکر بودند و به شیوه های مختلف به این امر قیام نمودند همه انبیا خود را ملتزم بدان می‌دانستند و دیگران را نیز توصیه به آن می نمودند وی در ادامه گفت: در حدیثی از امیرالمومنین علی علیه السلام وارد شده که عملی بالاتر از امر به معروف و نهی از منکر نیست تمام کارهای نیک حتی جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکرچون آب دهان است در برابر دریای پهناور.واز پیامبر اکرم (ص)نقل شده است که فرمودند: آن کس که از همه بیشتر امر به معروف و نهی از منکر کند از همه پرهیز کار تر است و در راه خشنودی خدا از همه بیشتر گام برمیدارد.

حجه الاسلام رهبری بیان کرد: جای تردید نیست که برخی مفاسد اجتماعی در جامعه و ناهنجاری‌ ها به خاطر ترک امر به معروف و نهی از منکر می باشد. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی و وظیفه نخبگان جامعه و وظیفه دولتمردان هست، هرکدام باید وظایف خود را انجام بدهند اگر امر به معروف و نهی منکر ترک شود اشرار بر جامعه مسلط می شوند و زندگی برای همه سخت و دشوار می گردد.

وی در ادامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را تضمین کننده سلامت جامعه دانست. رشد معنوی ، ترویج ارزش ها و نهادینه شدن ارزش ها، زنده نگه داشتن فرهنگ غنی اهل بیت علیهم السلام در سایه انجام این دو فریضه مهم است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مرکزی رشت گفت همه ما باید امر به معروف و نهی از منکر را بشناسیم با شیوه های درست و صحیح آن را انجام دهیم و نسبت به این دو فریضه مهم کوتاهی ننماییم. وی در ادامه خاطرنشان شد: امروز بزرگترین معروف حفظ انقلاب و پیروی از ولایت فقیه است و بزرگترین منکر استکبار جهانی است و برنامه‌ای که تایید کننده و ترویج کننده فرهنگ انحطاط غرب باشد، در شرایط کنونی بالاترین معروف خدمت به مردم هست و بالاترین منکر در شرایط کنونی خیانت به مردم است.

ایشان در پایان گفت: آنهایی که احتکار می کنند و شرایط زندگی مردم را سخت می کنند خائنین به انقلاب و ارزش ها هستند.