به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که انتشار تصاویر آزاردهنده ای از شکنجه و آزار کودکان دارای اختلال اتیسم در مرکزی در رشت که «سرای مهربانی» نام داشت، حیرت و خشم افکار عمومی را برانگیخت. فیلمی که خیلی زود مرزهای استان را در نوردید و پایش به رسانه های کشوری و حتی بین المللی باز […]

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که انتشار تصاویر آزاردهنده ای از شکنجه و آزار کودکان دارای اختلال اتیسم در مرکزی در رشت که «سرای مهربانی» نام داشت، حیرت و خشم افکار عمومی را برانگیخت. فیلمی که خیلی زود مرزهای استان را در نوردید و پایش به رسانه های کشوری و حتی بین المللی باز شد. 

البته بهزیستی گیلان دست پیش را گرفت و مسئولان استانی و کشوری آن مدعی شدند که سازمان بهزیستی از این اتفاقات مطلع بوده و فقط به منظور جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و عدم تهیه خوراک خبری برای رسانه های معاند، جلوی انتشار این دسته مطالب گرفته می شود! 

این بار اما تصاویری از یک مرکز ترک اعتیاد در گیلان منتشر شده است که مسئولان بهزیستی گیلان برخلاف دفعه قبل، حتی به خود زحمت ندادند که بگویند مثلا از این اتفاق و بدرفتاری مطلع بوده و افکار عمومی و رسانه های معاند را بهانه ای برای عدم انتشار آن بدانند. 

 

از آن چه که از این تصاویر و فیلم منتشرشده مشخص است، به نظر می رسد عده ای بدون ترس و واهمه از نهادهای نظارتی همچون بهزیستی فردی را که برای ترک اعتیاد به این مرکز مراجعه کرده است، با بی رحمی تمام با صورت پا برهنه با دستبند به چارچوب در دستشویی بسته و به حال خود رها می کنند! 

حالا که بهزیستی گیلان روزه سکوت گرفته است، ناچارا باید به ادعای منتشرکنندگان این فیلم و تصویر که مدعی هستند بیمار خود را به مرکزی دارای مجوز برای ترک اعتیاد سپرده اند، اعتماد کرد و از مدیرکل بهزیستی گیلان پرسید این بار چه بهانه ای برای عدم واکنش به این فاجعه خواهد داشت؟!