افزونه جلالی را نصب کنید. | 19 جماد أول 1445  |  Friday, 1 December , 2023
پ
  • شناسه : 3424
  • 22 سپتامبر 2018 - 0:00
  • دیدگاه‌ها برای الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟ بسته هستند دیدگاه

الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

به گزارش خزرآنلاین، استان خوزستان به دلیل موقعیت استراتژیک و وجود نفت از دیرباز یکی از اهداف مهم دولت انگلیس برای تجزیه آن بوده است به طوری که بررسی سوابق استعماری کشور مذکور در راستای تجزیه این استان در سال های 1253، 1303، 1325 و 1329 و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش این کشور […]

به گزارش خزرآنلاین، استان خوزستان به دلیل موقعیت استراتژیک و وجود نفت از دیرباز یکی از اهداف مهم دولت انگلیس برای تجزیه آن بوده است به طوری که بررسی سوابق استعماری کشور مذکور در راستای تجزیه این استان در سال های 1253، 1303، 1325 و 1329 و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقش این کشور را بیش از پیش نمایان می سازد که همواره مورد توطئه‌های این کشور و گروهک های تروریستی قرار گرفته است.

دانیل برت، کیست؟

دانیل برت مردی انگلیسی با سوابقی مرموز و ناشناخته است، گفته شده است که این شخص مسئول و راهنمای رسانه ای و مشاور تبلیغاتی گروهک های تروریستی الاحوازی است. این جریان در زمان تشنج بین حکومت عبدالناصر، حسن البکر و سپس صدام حسین با شاه فعالیت خود را گسترش داد و دفتری در لندن برای هماهنگی با سیاست های استعمار کهن و حمایت از کشورهای عربی گشود.

گروه تروریستی الاحوازیه در سال های اخیر برنامه ریزی های متعددی برای ناامن کردن اهواز را در دستور کار قرار داده و در جریان اعتراضات مردمی نیز نقش مهمی در به خشونت کشیدن این اعتراضات دارد، این گروه تروریستی از طریق بی ثبات کردن منطقه، بدنبال  زمینه سازی برای جدایی خوزستان از ایران بوده است . همان اقدامی که صدام با حمله به ایران سعی کرد آن را به ثمر برساند اما شکست خورد.

این گروه از ابتدای سال 2005 همزمان با اغتشاشات و بمب گذاریهای خوزستان دوشادوش عناصر تجزیه طلب مقیم آن کشور اقدام به برگزاری تجمع، سخنرانی، مصاحبه با سایت ها، انتشار اخبار و مطالب خلاف واقع، راه اندازی سایت اینترنتی، حمایت و پشتیبانی در راه اندازی شبکه ماهواره ای الاهواز، صدور بیانیه در مقاطع مختلف در راستای تحریک قومیت عرب و … به نفع گروه های تجزیه طلب و تروریست نموده  است. 

این تجزیه طلبان که خود را بنام “الاحوازی” معرفی کرده اند با تمسک به قوم گرایی عربی که امروزه توسط انگلستان و امریکا برای ایجاد تفرقه در کشورهای مخالف استکبار رواج داده شده است اعتقاد دارند که از سال 1925 میلادی، فارس ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون فارس ها بایستی به اشغال اهواز پایان دهند.ریشه اصلی گروه های تجزیه طلب خوزستان به حزب «تضامن الدیمقراطی الاهواز» برمی گردد که نسخه‌ای انگلیسی برای برخی افراد تروریست موسوم به «خلق عرب مقیم اروپا» محسوب می شود.

این گروه جدایی طلب که مرکزیت فعالیت خود را در شهر لندن قرار داده اند شهرهای خوزستان را به نام اختصاری جدایی طلبانه مانند شهر آبادن را “عبادان” و خرمشهر را “محمره” و شهر شادگان را “فلیحه” نامیده اند.

رهبران اصلی این گروهگ تروریستی چه کسانی هستند؟

محمود مشاوی (محمود حسین مشاوی)

محمود حسین مشاوی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «جبهه العربیه لتحریر الاحواز» (جبهه عربی برای آزادی اهواز) است که بعد از اشغال عراق از ترس جانش به اروپا می‌گریزد. این گروهک تروریستی از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون ده‌ها عملیات تروریستی و خرابکاری را هدایت کرده که در این اقدامات ده‌ها شهروند خوزستانی جان خود را از دست داده یا مصدوم شده‌اند.

این گروهک همچنین ستون پنجم ارتش عراق در جریان جنگ تحمیلی محسوب می‌شد و اعضای این گروه در عراق ضمن تاسیس تشکیل ارتش به اصطلاح خوزستانی‌ها چندین بار علیه نیروی‌های ایران وارد جنگ شدند.

فرد یاد شده بعد از اشغال عراق به اروپا گریخت و در حال حاضر در پناه کشورهای غربی فعالیت‌های حقوق بشری! انجام می‌دهد.

سید ایوب (صباح) موسوی

سید ایوب (صباح) موسوی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «حزب النهضه العربی الاحواز» است. وی اولین کسی است که در اطلاعیه‌ای مسئولیت بمب گذاری‌های خوزستان درسال ۱۳۸۴ که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از ۳۵۰ نفر شد را به عهده گرفته است. وی در اوایل سال جاری گروهی تروریستی موسوم به «حرکه العداله» را راه اندازی و در این نشست با این عنوان شرکت کرد.

وی علیرغم پسوند ساداتی خود به وهابیت روی آورده است. او ارتباط تنگاتنگی با گروه‌های سلفی منطقه دارد و سفرهایی برای هماهنگی این نشست به بحرین و عربستان سعودی و ترکیه داشته است. موسوی در این نشست نقش هماهنگ کننده را عهده دار بود.

محمود مزرعه ابو بشیر

محمود مزرعه معروف به ابوبشیر سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «جبهه دمکراتیک ملی ملت اهواز» است. این گروه که توسط انگلیس مدیریت می‌شود در سال‌های اخیر چندین نفر از شهروندان بیگناه و مظلوم را به شهادت رساند. سرکرده این گروه به دلیل عصبی مزاج بودنش هنگام حضور در شبکه‌های عربی مورد تمسخر دیگر گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد.

دامادهای وی بنام‌های صلاح مزرعه و حسن مزرعه نیز که در خارج کشور به عنوان مامورهای وِیژه سازمان‌های موساد و سیا معروفند، در سال ۱۳۸۶ به دلیل اختلاف با محمود مزرعه از این گروهک جدا شده و گروه دیگری بنام «جبهه دمکراتیک ملی اهواز» راه اندازی کردند. این گروه نیز ارتباط گسترده‌ای با انگلیس و رژیم اسرائیل دارد.

ناصر الاحوازی

ناصر عبیات برای جلوگیری از افشای هویتش از اسم مستعار ناصر الاحوازی استفاده می کند. وی پس از یک درگیری شخصی منجر به قتل با یکی از بستگانش کشور را ترک کرد و برای اخذ پناهندگی‌اش به دامن گروه‌های تروریستی خلق عرب پناه برد. یاد شده از جمله افرادی است که بعد از خروج از کشور به گروه‌های سلفی و تندرو پیوسته و همزمان به عضویت گروهی تروریستی موسوم به حرکه العداله به سرکردگی سید صباح ملحق شد.

سید عبدالحمید نزاری

از دیگر اعضای این گروهک تروریست فردی به نام سید عبدالحمید نزاری است که به عنوان نماینده گروهک تروریستی «حرکه النضال» عامل شهادت و مجروحیت ۳۵۰ تن از شهروندان خوزستانی است و علیرغم پسوند سادات بودنش به وهابیت و گروه‌های تروریستی ملحق شد. وی که بیش از ۷۰ سال سن دارد، معتقد به تجزیه خوزستان است.

«خالد عبدیان»

از عناصر شناخته شده تشکیلات دوستی اهواز و انگلیس است در ادعایی دروغین می گوید، دولت ایران اقدام به جداسازی عرب های خوزستان از خاک و آشیانه شان می کند و زمینهای آنها را به زور تصاحب کرده و آنها را از شهر اهواز خارج می کند. این گروه برای ایجاد شکاف میان مردم و جمهوری اسلامی و تحریک مردم با دروغ  ادعا می کند که جمهوری اسلامی ایران نیز مانند رژیم شاهنشاهی ایران قصد دارد که اقوام عرب را در منطقه خوزستان جدا نماید.

بر اساس این گزارش، دست تروریستهای الاحوازیه آغشته به خون ملت ایران است این گروه تروریستی سابقه بمبگذاری درخیابان نادری اهواز،فرمانداری را دارد که در اثر این حملات دهها نفر از هموطنان عربمان به شهادت رسیدند.

طبق اخبار منتشر شده در دو دهه ی اخیر بیش از 40 میلیون دلار کمک های نقدی ( غیر از کمک های لجستیکی ، تجهیزاتی ، اقامتی و… ) از سوی آمریکا، انگلیس، دانمارک، هلند، کویت، عربستان سعودی، قطر، ترکیه و استرالیا به گروهک های تروریستی موسوم به الاحوازی پرداخت گردیده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.