به گزارش خزرآنلاین، در جلسه فردای شورای شهر رشت قرار است فینالیست های انتخاب شهردار رشت مشخص شوند. گفته می شود با رای گیری اعضای شورا، جمع 10 نفره کاندیداهای تصدی بر شهرداری رشت به 5 نفر تقلیل خواهد یافت. اما این جمع 10 نفره اما شامل چه کسانی هستند؟ اکبر نیکزاد استاندار سابق کهکیلویه […]

به گزارش خزرآنلاین، در جلسه فردای شورای شهر رشت قرار است فینالیست های انتخاب شهردار رشت مشخص شوند.

گفته می شود با رای گیری اعضای شورا، جمع 10 نفره کاندیداهای تصدی بر شهرداری رشت به 5 نفر تقلیل خواهد یافت. اما این جمع 10 نفره اما شامل چه کسانی هستند؟

اکبر نیکزاد استاندار سابق کهکیلویه و بویراحمد و استان اردبیل و برادر کوچک علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی دولت احمدی نژاد است.

محمد هادی حیدرزاده مشاور رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و همچنین مدیرکل سابق محیط زیست تهران در دولت تدبیر و امید.

بهزاد نیک‌فهم  استاد دانشگاه آزاد صومعه سرا که با توجه به تحصیلاتش در حوزه معماری و همچنین سابقه کاری‌اش به عنوان پیمانکار شهرداری از شانس خوبی برخوردار است.

مسعود کاظمی عضو دوره چهارم شورای شهر رشت و شهردار فعلی لاهیجان یکی دیگر از گزینه‌های انتخاب به عنوان شهردار رشت است.

حامد عبدالهی عضو شورای پنجم رشت که سابقه تصدی بر برخی پست های مهم شهرداری رشت را در کارنامه خود دارد.

مسعود موسوی استاد دانشگاه که سابقه عضویت در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان گیلان را دارد.

رضا رسولی استاد دانشگاه و عضو دو دوره شورای شهر رشت. رییس فعلی کمیسیون عمران، متولد رشت و متخصص ترافیک.

محمد پورناصرانی معاون معماری شهرداری رشت و شهردار پیشین منطقه 1 شهرداری.

رضا ساغری مدیرعامل شرکت احرار و شهردار اسبق رشت. متولد رشت و معاون سابق آب منطقه ای گیلان

علی اکبر اوسط مقدم مدیرکل فعلی نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس گیلان و معاون سابق شهرداری رشت

فینالیست ها چه کسانی خواهند بود؟!

به نظر می رسد دو عضو شورای شهر رشت یعنی رضا رسولی و حامدعبدالهی را باید در لیست 5 نفره جا داد. الیته مسعود کاظمی به علت سابقه دوستی با بسیاری از اعضای شورای شهر فعلی و عملکرد مطلوبش در شهرداری لاهیجان هم یکی از گزینه های جدی حضور در این جمع 5 نفره خواهد بود. محمد پورناصرانی هم به واسطه سال ها حضور در شهرداری رشت، از شانس مطلوبی برای صعود به جمع 5 نفره برخوردار است. بهزاد نیک فهم هم به عنوان گزینه ای بومی و مورد حمایت رییس شورای شهر رشت می تواند آخرین گزینه راه یافته به جمع 5 نفره باشد.

فردا در حالی هر یک از اعضای شورای شهر رشت نام 5 نفر را به صندوق خواهند انداخت که گفته می شود اصلاح طلبان شورا یعنی اسماعیل حاجی پور، فرهام زاهد و احمد رمضانپور، حامد عبدالهی را به عنوان شهردار مورد نظر خود انتخاب خواهند کرد. همراهی حجت جذب با اصلاح طلبان در دادن رای به حامد عبدالهی، عملا تیر خلاص بر پیکره اصولگرایی شورا خواهد بود.

باید منتظر ماند و دید اصولگرایان می توانند طلسم عبدالهی دوستی جذب را باطل نمایند و یا جذب با پشت کردن به خواستگاه رای خود که همان جوانان ارزشی و اصولگرا هستند، رای خود را به نام حامد عبدالهی به صندوق خواهد انداخت.