به گزارش خزرآنلاین، امروز خبری در رسانه ها منتشر شد که حکایت از حمله پلنگ به یک دامدار فومنی داشت! اگرچه دامدار مجروح به بیمارستان منتقل شده و جراحتش هم در حال بهبود است، اما از این لحظه به بعد باید نگران حال پلنگ بود! شکارچیان غیرمجاز حالا می دانند یک پلنگ در فومن و […]

به گزارش خزرآنلاین، امروز خبری در رسانه ها منتشر شد که حکایت از حمله پلنگ به یک دامدار فومنی داشت! اگرچه دامدار مجروح به بیمارستان منتقل شده و جراحتش هم در حال بهبود است، اما از این لحظه به بعد باید نگران حال پلنگ بود!

شکارچیان غیرمجاز حالا می دانند یک پلنگ در فومن و در نزدیکی روستاها در گردش است و چه بسا قبل از نگارش این خبر هم برای شکار آن عازم جنگل های فومن شده باشند!

خطاب به مدیرکل محیط زیست گیلان باید گفت این بار قضیه متفاوت است. این پلنگ دیگر خرس ماسال نیست که در حاشیه جاده تلف شود! شکار این پلنگ در فومن، به دست شکارچیان غیرمجاز و یا کشته شدن با ضربات دامداران منطقه، هیچ عذر و بهانه ای را برای شما و سازمان تحت امرتان باقی نمی گذارد!

گفتنی است اواخر ماه گذشته یک خرس قهوه ای بالغ در ماسال بر اثر شلیک گلوله مجروح شده و از بین رفت. همچنین چندی پیش هم یک خرس قهوه ای مجروح که توان حرکت نداشته است، درون رودخانه ای در ماسال پیدا شده وجهت تشخیص و درمان به کلینیک حیات وحش پردیسان تهران منتقل شد. با توجه به گذشت مدت زمان طولانی از زخمی شدن و آسیب جدی که به مغز وارد شده است این خرس شانس زیادی برای به دست آوردن سلامتی و ادامه زندگی ندارد.