به گزارش خزر، تویوتای هایلوکس به ناوگان خودرویی مورد استفاده برخی از ادارات دولتی گیلان افزوده شده است. خودرویی لوکس با امکانات عالی و البته گران قیمت. در این بین اما بسیاری از ادارات دولتی گیلان همچون شرکت توزیع نیروی برق برای کاهش هزینه های تمام شده خرید این خودرو، از خودروی های پلاک منطقه […]

به گزارش خزر، تویوتای هایلوکس به ناوگان خودرویی مورد استفاده برخی از ادارات دولتی گیلان افزوده شده است. خودرویی لوکس با امکانات عالی و البته گران قیمت.

در این بین اما بسیاری از ادارات دولتی گیلان همچون شرکت توزیع نیروی برق برای کاهش هزینه های تمام شده خرید این خودرو، از خودروی های پلاک منطقه آزاد بهره می برند که قیمتی تقریباً نصف قیمت پلاک ملی دارد.

با این حال اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گویا سیاست دیگری را در پیش گرفته و ترجیح داده تا بخشی از ناوگان خودرویی خود را از این مدل خودروها اما با پلاک ملی نوسازی کند! خودروهایی که قیمت هر کدام از آن ها در حال حاضر حداقل 500 میلیون تومان است و مشخص هم نیست چرا این اداره کل در این شرایط اقتصادی اقدام به خرید چنین خودرویی آن هم با پلاک ملی نموده است؟

حتی اگر فرض بر این باشد که هدف از خرید این خودروها با پلاک ملی، آزادی تردد آن ها به تمام نقاط استان باشد باید پرسید شرکت هایی همچون توزیع نیروی برق گیلان با اتخاذ چه سیاسیتی توانسته اند بر این محدودیت غلبه کنند؟!