به گزارش خزر، باز هم یک خرس به ضرب گلوله شکارچیان کشته شده است. خرسی که اگرچه توانست خود را لنگان لنگان به حاشیه جاده برساند، اما این حضور هم منجر به نجات جانش نشد و ماموران سازمان حفاظت محیط زیست بعد از مرگ او برای بردن لاشه اش در محل حاضر شدند. فارغ از […]

به گزارش خزر، باز هم یک خرس به ضرب گلوله شکارچیان کشته شده است. خرسی که اگرچه توانست خود را لنگان لنگان به حاشیه جاده برساند، اما این حضور هم منجر به نجات جانش نشد و ماموران سازمان حفاظت محیط زیست بعد از مرگ او برای بردن لاشه اش در محل حاضر شدند.

فارغ از اینکه چگونگی یک به ظاهر انسان می تواند تنها به قصد تفریح به روی حیوان بی دفاعی سلاح بکشد، باید گفت تعلل مسئولان سازمان محیط زیست گیلان کار نیمه تمام شکارچی را تمام کرد و حیوان بخت برگشته را به کام مرگ فرستاد.

حتی نگاهی به تصاویر این خرس پیش از تلف شدن هم حکایت از جثه نحیف و حال زار و نزار وی دارد. گویا حیوان با همان خوی حیوانی اش هم در همین سال های کوتاه عمر نتوانسته سهم خود را به درستی از سفره طبیعت برداشت کند!

قابل تامل آن که دقایقی پس از مرگ این حیوان، تماس های خبرنگار خزرآنلاین با مدیرکل محیط زیست گیلان و گفتگو با او حول این موضوع به علت حضورش در ملاقات عمومی به ساعات بعد موکول شده و البته تا لحظه نگارش این خبر هم صورت نپذیرفته است! مسئول روابط عمومی این سازمان هم اگرچه در جریان امور به صورت کلی بوده اما می گوید که هنوز جزییات این موضوع به دست اداره کل حفاظت از محیط ریست گیلان نرسیده است!