به گزارش خزرآنلاین،ششمین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت در حالی برگزار شد که این نشست در مقایسه با سایر نشست های کتاب خوان تفاوتی آشکار داشت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء (ص) ضمن اعلام این خبر گفت: در این نشست ویژه کتاب […]

به گزارش خزرآنلاین،ششمین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت در حالی برگزار شد که این نشست در مقایسه با سایر نشست های کتاب خوان تفاوتی آشکار داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء (ص) ضمن اعلام این خبر گفت: در این نشست ویژه کتاب خوان که با استقبال چشمگیری از سوی بانوان عضو کتابخانه برگزار شد، 8نفر از بانوان علاقمند به ارائه کتاب با حضور در میان قفسه های کتاب و انتخاب یک کتاب به سلیقه خود، آن کتاب را برای حاضرین معرفی کردند.

به گفته حمیرا یعقوبی هدف از برگزاری این نشست کتاب خوان ابتکاری را مرور برخی از کتابهای به انتظار نشسته در قفسه ها عنوان کرد و گفت: با توجه به نقش والدین در تربیت فرزندان و نیز الگوگیری فرزندان از والدین بخصوص مادران، مطالعه انواع کتاب های موجود در کتابخانه ها می تواند در افزایش اطلاعات و آگاهی های والدین کتابخوان کمک شایانی نماید.

وی برگزاری محافل کتابخوانی با روش جدید در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء (ص) رشت را موجب انس بیشتر اعضا با کتاب است و نیز میان اعضای کتابخوان عنوان کرد. مسئول این کتابخانه عمومی همچنین در ادامه به گزارش چکیده ای از کتابهای معرفی شده در نشست پرداخت که در ادامه به بخش هایی از این کتابها اشاره می شود؛

لطفا پدر و مادر خوبی باشید، نویسنده: محمود نامنی/ معرفی‌کننده: سید زینب سیدزاده (عضو کتابخانه(

«لطفا پدر و مادر خوبی باشید» نوشتهی محمود نامنی و صدیقه شجاعی نامنی است که در حوزهی تربیت فرزند نگاشته شده است که به شرح چگونگی تربیت فرزند از نوزادی تا بیست و‌یک سالگی می‌پردازد. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم«کودک دو ساله شما در مقابل جا‌به‌جایی و چیدمان اسباب‌بازی‌هایش و یا آوردن یک تخت‌خواب جدید بسیار حساس است. پس، لطفا اسباب‌بازی‌ها را با نظر او چیدمان کنید و در صورت آوردن تخت خواب یکی دو شب فرصت دهید تا کودک با آن فاصله بگیرد و هرگز او را وادار نکنید که از همان شب اول روی آن بخوابد

تربیت بدون فریاد، نویسنده؛ هال ادوارد رانکل/ معرفی‌کننده: طیبه خوش وقت (عضو کتابخانه(

اين مجموعه به والدين کمک مي‌کند فرزندان خود را مطابق با نيازهاي متنوع و فزاينده جامعه امروز پرورش دهند. امروزه روش بزرگ کردن فرزند با گذشته فرق کرده است و از جهات فراواني نيز مشکل‌تر شده است. کليدهاي تربيت کودکان و نوجوانان، والدين امروز را مخاطب قرار مي‌دهد و به مشکلات کنوني آن‌ها پاسخ مي‌گويد.

مجموعه دانستنی های علمی(خزندگان و پرندگان)، نویسنده: جواد رمضانی/ معرفی‌کننده: سیدزهرا معصومی (عضو کتابخانه(

این کتاب در مورد شناخت پرندگان و خزندگان بوده و در زمینه انواع اینگونه موجودات مطالب مفیدی در اختیار خواننده قرار می دهد. شناخت گونه های متنوع پرندگان و خزندگان و نوع زیستگاه های این موجودات از مهمترین بخش های کتاب می باشد.

خود مقدس شما، نویسنده؛ وین دایر/ معرفی‌کننده؛ فرزانه حقیقی (عضو کتابخانه(

در بخشی از این کتاب می خوانیم؛ نقطه شروع برای پیدا کردن خودتان آن است که بدانید دنیا و دخالت‌های ما در آن اتفاقی نیست. همه آنچه در دنیاست سرشار از آگاهی و دارای نام است و به همین علت است که سیاره‌ها دور مدار می‌گردند؛ کهکشان‌ها در جای خود باقی می مانند، گیاهان جوانه می‌زنند، گل‌ها باز می‌شوند و شما نفس می‌کشید، راه می‌روید و فکر می‌کنید. هوشیاری نهانی در هر چیز و هر کجا وجود دارد، نمی‌توانید آن را دربر بگیرید یا ببینید و استشمام کنید اما می دانید نیروی خارجی که مواد و دنیای مادی را کنترل می‌کند محدود است.

مبانی طراحی لباس، نویسنده؛ اعظم عابدینی/ معرفی‌کننده؛ خدیجه صادق نژاد (عضو کتابخانه(

کتاب مبانی طراحی لباس از کتاب های مفید در زمینه صنعت طراحی لباس است. در بخشی از این کتاب می خوانی؛ زيبايي نخستين ويژگي است که در مورد هنر به ذهن خطور مي‌کند. هنر کوششي از طرف هنرمند براي آفرينش است. هنر کيفيت ذهن انسان در برابر محسوسات و پديده‌هاست. هنر امر محسوس را روحاني و امر روحاني را محسوس جلوه مي‌دهد. اگر ذهن آدمي بخواهد مطلق را در صورت محسوس به حد کمال دريابد، بايد از طبيعت بالاتر رود و خود اعيان زيبا بيافريند. مباني هنرهاي تجسمي الفباي زيباشناسي است.

حمله مغولان به ایران، نویسنده؛ سجاد دادفر معرفی‌کننده؛ هنگامه فلاحتی (عضو کتابخانه(

تشکیل سلسله ایلخانی و وقایع خونبار حمله مغول ها به سرزمین ایران سرگذشت یک ملت را دچار دگرگونی کرد. کتاب حمله مغولان به ایران درباره تاریخ حمله مغول و ایلخانان به ایران به زبان ساده برای آشنایی با سرگذشت سرزمین و مهین عزیزمان ایران است و در این کتاب سعی شده از زوایای مختلفی به این مقوله پرداخته شود.