به گزارش خزر، چهل و چهارمین جلسه علني شوراي شهر رشت با تلاوت آياتي چند از کلام‌الله مجيد توسط قاري بين‌المللي برادر ساعد اصلاني و پخش سرود ملي در عمارت مرکزي شوراي شهر رشت آغاز شد. 17:52؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا با قراعت فرازی از وصیت نامه شهید آلیانی جلسه را آغاز نمود. […]

به گزارش خزر، چهل و چهارمین جلسه علني شوراي شهر رشت با تلاوت آياتي چند از کلام‌الله مجيد توسط قاري بين‌المللي برادر ساعد اصلاني و پخش سرود ملي در عمارت مرکزي شوراي شهر رشت آغاز شد.

17:52؛ محمدحسن علیپور به عنوان منشی شورا با قراعت فرازی از وصیت نامه شهید آلیانی جلسه را آغاز نمود.

17:53؛ امیرحسین علوی، رئیس شورای شهر رشت حضور قاریان برجسته گیلان را در صحن شورای شهر رشت که مصادف با آخرین روز های ماه مبارک رمضان بود خیر مقدم گفت و افزود: باید از پتانسیل این عزیزان نهایت بهره را ببریم و انشالله پس از اتمام محفل انس با قرآن از ایشان تجلیل به عمل خواهد آمد.

17:56؛ ابراهیم لایق از قاریان برجسته استان گیلان به معرفی قاریان و اساتید قرآنی حاضر در جلسه پرداخت و عنوان داشت: حاج آقای مهدی پور از سال 49 و پیش از پیروزی انقلاب و در سال های غربت قرآن کریم مکتب قرآن محمدی را بنا نهادند.

حاج حسن زائری از بانیان، اساتید و قاریان برجسته استان گیلان گفت: همواره به ما توصیه می شد که محافل قرآنی را گسترش دهیم و سال 77 با همکاری ارشاد اسلامی اولین جلسه ختم قرآن برگزار شد و تا به امروز ادامه یافت.

18:00؛ علوی با بیان اینکه مهمترین دغدغه اعضای شورا اجرای وظایف نظارتی به بهترین روش است گفت: احساس ما اینست که برخی دست ها اعضای شورا را در مقابل یکدیگر و یا شهردار قرار دهند که نمی دانم چه فایده ای دارد.

رئیس شورای شهر با اذعان به اینکه من راجع به این موضوع به شهردار رشت تذکر داده ام و از ایشان قول پیگیری گرفته ام اظهارداشت: برخی افراد از آرامش شورای شهر ناراحت هستند یا شاید نمی بینند که دوستان و همکاران ما در کمیسیون ها چگونه زحمت میکشند.

وی افزود: من از رسانه ها تقاضی دارم که روی انتخاب سوژه‌ هایشان کمی بیشتر دقت کنند و ما رادر جهت مدیریت رشت بیشتر یاری کنند.

18:10؛ رضا رسولی به عنوان اولین ناطق با بیان اینکه حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد عنوان داشت: چند شب قبل در یکی از رستوران ها خدمت دوستان بودیم و یادآور روزهایی آغاز بکار شورا شد که با یکدیگر تبادل نظر می کردیم.

رسولی با اشاره به اینکه طی یکی دو هفته گذشته متاسفانه شاهد این بودیم که سوءتعبیرها باعث ایجاد مشکلاتی شد اظهار داشت: امروز به نظر می رسد که ما می بایست هدف های بزرگتری را ببینیم و در مقابل تهدیدهای بیرونی بایستیم.

وی با بیان اینکه من نگران دست های پشت پرده ماجرا هستم که می خواهد مدیریت شهری را با آسیب مواجه کنند گفت: امروز حساب های شهرداری رشت مسدود است و ما نمی دانیم یقه چه کسی را بگیریم!؟

رییس کمیسیون عمران شورای شهر رشت افزود: برای سه روز حساب آب و فاضلاب گیلان مسدود شد که تمام استان جهت رفع این مشکل بسیج شدند اما حساب شهرداری رشت درطی 9 ماه اخیر21 بار حساب مسدود شده است و پس از عید نهایتا یک الی دو هفته حساب شهرداری باز بوده است.

 18:20؛ فرهام زاهد به عنوان دومین ناطق با بیان اینکه شب 14 خرداد اتفاقی صورت گرفت که برخی عزیزان در شهر بابت کوتاهی احتمالی شهرداری نگران شدند گفت: امروز امکان ندارد که در شهر رشت اتفاقی همانند جشن، گرامیداشت وغیره صورت بپذیرد که شهرداری رشت در آن نقش نداشته باشد.

زاهد با اشاره به موضوع فیلم فراری بیان داشت: نمیدانم در صداوسیما چه میگذرد که همه سوپر استار ها غیر رشتی و افراد لوده متاسفانه بچه های رشت هستند و تا زمانی که جلوی این اتفاقات گرفته نشود کاری مثبتی نمی توان انجام داد.

18:35؛ حجت جذب به عنوان ناطق سوم، فیلمی را از وضعیت عصفناک یکی از محلات رشت پخش کرد که نبود آب آشامیدنی و عدم تخلیه زباله توسط شهرداری باعث ایجاد مشکلات جدی برای اهالی آن محل شده بود.

وی پس از نمایش فیلم گفت: متاسفانه از بابت قوانین گذشته با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.

18:50؛ شورا وارد بررسی دستور جلسه شد.

طرح افزایش نرخ کرایه تاکسی ها با یک فوریت به تصویب رسید.

19:00؛ طرح های پرداخت مازاد هزینه کرد حضور نمایندگان رشت در دهمین نشست سالانه شبکه خلاق یونسکو، بهبود سیستم روشنایی پیاده راه مرکزی شهر رشت و رفع مشکلات و معضلات آن در صحن شورا مطرح شد. این طرح با یک فوریت تصویب شد.

19:35؛ در ادامه جلسه طرح هایی با موضوعات مختلف، اعم از واگذاری ناوگان اتوبوس رانی به بخش خصوصی و برسی مسائل عمرانی مورد برسی قرار گرفت که در صحن پیرامون آنان بحث گردید.

19:45؛ آخرین مساله مورد برسی در جلسه فوق العاده شورای شهر رشت استعفای جلال الدین محمد شکریه است که امیرحسین علوی پیرامون آن شروع به صحبت کرد: آقای شکریه مرد بزرگی هستند و من به شخصه از ایشان درس اخلاق گرفته ام.

19:50؛ جلال الدین محمد شکریه با بیان اینکه نماینده ۳۰۰۰ واحد صنفی است اظهار داشت: از تمام کسانی که من را در این مسیر یاری داده اند تشکر می کنم.

20:00؛ نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران با اشاره به طرح مجلس گفت: تمام کسانی که در کشور وضعیتشان مشابه من بود چشم به من دوخته بودند. از اعضای شورا تقاضی دارم که با پذیرش این استعفای نامه من را یاری کنند.

20:05؛ احمد رمضانپورنرگسی به عنوان موافق این مساله شروع به صحبت کرد و اذعان داشت: این موافقت برای من خیلی دشوار است و شاید سخت ترین موافقت من در عمر باشد.

رمضانپور افزود: آقای شکریه و ۲۰۲ نفر دیگر از همکاران ایشان در کشور بر اساس قانون این کشور در انتخابات شورا های شهر و روستا شرکت کردند و هزینه های مادی و معنوی فراوانی را متحمل شدند.

وی با اشاره به اینکه من به شخصه خوشحالم که شخصی جایگزین ایشان می شون که ذخیره لیست ما در انتخابات بوده است بیان داشت: امیدوارم این وحدت نظر که اکنون در شورا داریم با ورود برادر ذاکری هم حفظ شود و علت موافقت من با استعفای آقای شکریه این است که گیلان جایگاهش را در اتاق اصناف از دست ندهد.

استعفای جلال الدین محمد شکریه با رای تمام اعضای شورا تصویب شد و بهراد ذاکری عضو علی البدل اول شورای شهر رشت جایگزین شکریه در شورا شد.

20:10؛ جلسه با صلواتی بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.