به گزارش خزر، هنوز هم پرداخت حق الزحمه به رسانه هایی که اخبار شهرداری رشت را پوشش می دهند، تحت الشعاع لیستی قرار دارد که فرهام زاهد، مسببات انتشارش را در فضای مجازی فراهم کرد. لیستی که اگرچه درستی اطلاعاتش هیچ‌گاه به اثبات نرسید اما بارها و بارها در نقد و بررسی آن در رسانه […]

به گزارش خزر، هنوز هم پرداخت حق الزحمه به رسانه هایی که اخبار شهرداری رشت را پوشش می دهند، تحت الشعاع لیستی قرار دارد که فرهام زاهد، مسببات انتشارش را در فضای مجازی فراهم کرد. لیستی که اگرچه درستی اطلاعاتش هیچ‌گاه به اثبات نرسید اما بارها و بارها در نقد و بررسی آن در رسانه های مختلف قلم فرسایی شد. عجایبش هم کم نبود! از ادعای پرداخت پول به رسانه فعال در استان مجاور تا دریافت های میلیونی توسط یک کانال تلگرامی آموزش آشپزی!

شاید تنها دستاورد انتشار این لیست عجیب و غریب، نه تعقیب قضایی اتلاف کنندگان بیت المال، نه بررسی ماهیت دریافت کنندگان و نه علت بی اطلاعی روابط عمومی از بعضی پرداخت ها بلکه تنها قطع پرداخت به رسانه های مجاز بوده است! دستاوردی که عملا بسیاری از رسانه های مجاز استان را که دریافتی هایشان از شهرداری رشت به محلی برای امرار معاش خبرنگاران و برقراری توازن میان دریافت و پرداختشان بوده را با مشکلات عدیده مواجه ساخته است.

در این بین اما برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری رشت اما روش های دیگری را برای به کارگیری اصحاب رسانه و پرداخت ماهیانه مبالغی به آنان به کار بسته اند.

در همین راستا شنیده های خبرنگار خزرآنلاین حکایت از انعقاد قرارداد یکی از سازمان های زیرمجموعه شهرداری رشت با موسسه ای دارد که قرار است در قبال ارائه خدمات ماهیانه 2 میلیون تومان از این سازمان زیرمجموعه شهرداری دریافت کند. نماینده شرکت طرف قرارداد یا به قولی “دلال” یا اصطلاحاً “جوش دهنده” این قرارداد هم فردی است که اگرچه خود را از پیشگامان عرصه خبررسانی در حوزه فرهنگ می خواند اما جایگاهی در این خصوص نه در بین فرهنگ دوستان گیلانی و نه در بین خبرنگاران و خبرنویسان حرفه ای ندارد.

به نظر می رسد برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری رشت از خلأ عدم نظارت کافی در خصوص انعقاد قرارداد در حوزه تهیه اخبار، نهایت استفاده را می برند و پول های بی ضابطه را به همان افرادی می پردازند که قرار بود با تدوین نظام پرداخت رسانه ای، جلوی پرداخت پول به آن ها گرفته شود!

گویا برای گیرندگان حرفه ای پول از شهرداری رشت هیچ اهمیتی ندارد که دریافتی های بی ضابطه شان سبب شده تا پرداخت به اندک رسانه های که واقعا در حوزه تولید، تحلیل و انعکاس اخبار مدیریت شهری فعالیت می کردند، متوقف شود. این ها می دانند چگونه باید سهم خود را از سفره شهرداری برداشت کنند. یک بار در قالب کانال آشپزی، بار دیگر از طریق چاپ آگهی های تبلیغاتی و حالا در پوشش انعقاد قرارداد با سازمان های زیرمجموعه شهرداری رشت!