به گزارش خزر، دکتر مسعود نصرتی در دیدار با جمعی از اهالی فرهنگ و هنر کشور با اشاره به اینکه رشت پیشینه فرهنگی گسترده ای دارد اظهار کرد:شهر رشت همواره در بسیاری از حوزه ها از جمله فرهنگ و هنر شهر اولین ها بوده است. وی تصریح کرد: با توجه به پیشینه غنی شهر رشت […]

به گزارش خزر، دکتر مسعود نصرتی در دیدار با جمعی از اهالی فرهنگ و هنر کشور با اشاره به اینکه رشت پیشینه فرهنگی گسترده ای دارد اظهار کرد:شهر رشت همواره در بسیاری از حوزه ها از جمله فرهنگ و هنر شهر اولین ها بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به پیشینه غنی شهر رشت در هنر و تئاتر در یک ماه گذشته پیشنهاد برگزاری دومین مراسم بزرگداشت سالگرد داود رشیدی،هنرمند ایرانی در رشت مطرح گردید.

شهردار رشت با اشاره به ضرورت راه اندازی دبیرخانه ثابت و دائمی در حوزه فرهنگ و هنر در رشت تاکید کرد: باید زیرساخت لازم برای راه اندازی این دبیرخانه در رشت ایجاد شود و رشت می‌تواند در حوزه‌های مختلف صاحب عنوان باشد و در این راستا نیازمندیم تئاتر و نمایش های خیابانی در رشت راه اندازی شود و برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری نباید به چند سالن تئاتر محدود شویم.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه باید از داشته های خود حداکثر استفاده را ببریم ،اظهار کرد: میتوانیم در آینده میان مدت بزرگترین سالن های تئاتر را در رشت راه اندازی کنیم.

دکتر نصرتی با اشاره به ظرفیت رشت در حوزه موسیقی اظهار کرد:رشت بعد از تهران دومین شهری است که ببشترین کنسرت موسیقی را برگزار میکند.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه باید علاوه بر برنامه محور بودن،”بهانه محور” نیز باشیم عنوان کرد: میتوانیم فعالیت های موضوعی شروع کنیم و اصحاب فرهنگ و هنر حول آن موضوع قرار گیرند.وی همچنین از آمادگی شهرداری رشت برای برگزاری و اهدای جایزه ثابت سالانه در حوزه فرهنگ و هنر خبر داد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان در این نشست به ظرفیت و سابقه رشت در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری تاکید کرد.

وی مرتضی عاطفی،با اشاره به اینکه امروزه سالن‌های تئاتر مخاطبان بیشتری نسبت به سالن‌های سینما دارد،گفت: ظرفیت و تعداد سالن‌های تئاتر رشت با بسیاری از شهرهای دیگر قابل مقایسه نیست.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان با اشاره به اینکه ۵۸ اثر نقاشی در موزه هنرهای معاصر در تهران وجود دارد ،مطرح کرد:بیش از ۴۰ اثر از این آثار متعلق به هنرمندان گیلانی است.

وی خاطر نشان کرد:از سال های گذشته مقرر شد دومین موزه هنرهای معاصر در رشت راه اندازی شود ولی با تعویض زود هنگام شهرداران رشت این موضوع تاکنون محقق نشده است.