بام سبز! بامی که این روزها مانند گذشته سبز نبود! منطقه ای زیبا و بکر که در سال های اخیر مورد هجوم مشاغل کاذب قرار گرفته بود. منطقه ای که مدت ها زیبایی چشم نوازش تحت تاثیر برپایی دکه هایی چوبی در اماکنی کم نور و تاریک قرار گرفته بود. دکه هایی که با بی […]

بام سبز! بامی که این روزها مانند گذشته سبز نبود! منطقه ای زیبا و بکر که در سال های اخیر مورد هجوم مشاغل کاذب قرار گرفته بود. منطقه ای که مدت ها زیبایی چشم نوازش تحت تاثیر برپایی دکه هایی چوبی در اماکنی کم نور و تاریک قرار گرفته بود. دکه هایی که با بی سلیقگی تمام فضای معماری ناموزونی را به رخ گردشگران و بازدیدکنندگان می کشید. دکه هایی برای ارائه چای و قلیان! با این حال، شهرداری لاهیجان اخیراً در اقدامی جسورانه تعداد زیادی از این دکه ها را جمع کرد. اقدامی که بسیاری از شهرداران گذشته ناتوان از انجام آن بودند.

بطور حتم می توان با اجرای چنین طرح هایی چهره عروس گیلان را از حالت شلختگی خارج و قدم مثبتی در راستای جذب گردشگر در این شهر برداشت. البته نباید از نقش شورا تامین لاهیجان در برگشتن بام سبز به همان چهره زیبا و طبیعی گذشته و برچیدن دکه های چوبی و آهنی غافل شد.