به گزارش خزر، بیست و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به صورت مشترک با کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت عصر سه شنبه در سالن جلسات عمارت تاریخی شورای اسلامی شهر رشت برگزار گردید. در این جلسه که به ریاست محمد حسن عاقل منش و فرهام‌ زاهد برگزار […]

به گزارش خزر، بیست و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به صورت مشترک با کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت عصر سه شنبه در سالن جلسات عمارت تاریخی شورای اسلامی شهر رشت برگزار گردید.

در این جلسه که به ریاست محمد حسن عاقل منش و فرهام‌ زاهد برگزار شد موضوعات مهمی مورد بحث ، بررسی و تصویب اعضا شورا قرار گرفت.

محمد حسن علیپور، احمد رمضانپور نرگسی، حجت جذب و فاطمه شیرزاد از اعضای شورای اسلامی حاضر در کمیسیون و فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، حمید رضا آزمون معاونت سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، امیر ترومیده مسئول امور ایثارگران شهرداری، از مدیران شهرداری حاضر در جلسه و آقایان حجت الاسلام والمسلمین چهری مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، هاشم اسماعیلی معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان، کامیار مهدی پور معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان و محمد رضا محبوب از مدیران معاونت فرهنگی ، اجتماعی دانشگاه گیلان نیز از مشاورین حاضر کمیسیون فرهنگی، اجتماعی در جلسه بودند.

محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در ابتدای این جلسه، که نخستین جلسه سال ۹۷ کمیسیون بود، با گرامیداشت ایام هفته به انتصاب حجت الاسلام و المسلمین استاد رسول فلاحتی گیلانی به عنوان نماینده محترم و جدید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهرستان رشت و پیام تاریخی و مهم رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص مردم ولایتمدار گیلان در متن حکم انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت اشاره کرد و این انتصاب شایسته را به حجت الاسلام و المسلمین استاد رسول فلاحتی گیلانی و عموم مردم شریف استان گیلان و شهر رشت تبریک داشت و در ادامه به دستور جلسه کمیسیون پرداخت.

عاقل منش در خصوص لایحه پیشنهادی تشویق از ورزشکاران، قهرمانان، مدال آوران، پیشکسوتان و کلیه مجموعه هیات های ورزشی شهرستان رشت مصوبه حمایتی را در کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت گذراندیم و امروز دو مصوبه داریم و قصد داریم امروز این دو مصوبه را در جلسه مشترک دو کمیسیون حاضر در جلسه مطرح کنیم تا با تصمیمی واحد به صحن شورای اسلامی شهر رشت برای تصویب نهایی اعضا محترم شورای شهر ببریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت افزود: پس از تصویب و تایید مصوبه شورای شهر در فرمانداری شهرستان رشت ، شهرداری موظف به اجرای این مصوبه خواهد بود و ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

محمدحسن عاقل منش در ادامه جلسه با تقدیر و تشکر از زحمات مدیران و کارکنان شهرداری در ایام تعطیلات نوروزی بخصوص پرسنل زحمتکشی که شبانه روزی آماده باش و در حال ارایه خدمات به شهروندان بودند ، همانند آتش نشان عزیزمان و دیگر همکاران پرتلاشمان در سازمان ها و واحدهای دیگر مدیریت شهری که خود نیز از نزدیک با این عزیزان دیدار داشتم و شاهد ارایه خدمات شبانه روزیشان بودم، خاطر نشان کرد : همواره میتوانستیم کارها و برنامه های مفصل تر ، جامع تر ، زیباتر و بهتری را در این ایام برای گردشگران ، مسافران نوروزی و خود مردم عزیزمان در شهر رشت انجام دهیم. بطور مثال متاسفانه از یک ماه قبل از عید، بحث راه اندازی کمپینگ های اقامتی و مسافرتی مورد تاکید بود اما متاسفانه با عدم مدیریت بوجود آمده و نبود اهتمام لازم و آماده نشدن کمپینگ های مسافرتی و اقامتی در سطح شهر ، صدها چادر مسافرتی با شکلی نامناسب در گوشه و کنار بوستان ملت، بوستان کشاورز، پارک شهر و دیگر بوستان ها و اماکن عمومی برپا شد که چهره مناسبی را برای شهر ایجاد نکرد.

وی تصریح کرد: با واسپاری به بخش خصوصی و همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در چهار ورودی شهر رشت ، کمپینگ های ارزان قیمت در آینده نزدیک ساماندهی خواهد شد تا بعد از آن اجازه برپایی چادر در سطح شهر را ندهیم، چرا که هم از لحاظ امنیتی و سیمای شهری چهره مناسبی را در بر ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در خصوص المان های نوروزی نیز با اشاره به اینکه انتقادات به جا و سازنده است افزود: همچنان منتظر پیشنهادات و انتقادات هستیم و یقینا بهتر و با سلیقه تر از این هم میتوان کار کرد ، اما با توجه به شرایط بودجه و موجود کارها تا این حد انجام شد ولی باید به جایی برسیم که تشویق و تحسین همه را با هم داشته باشیم.

عاقل منش با انتقاد در خصوص برپایی نمایشگاه پیاده راه فرهنگی در ایام نوروز گفت: پیاده راه فرهنگی برای این نوع حجم از نمایشگاه مناسب نیست و متاسفانه شاهد بودیم در شهر رشت گز اصفهان و محصولات استان های دیگر را می فروختند. وظیفه ما بعنوان نماینده مردم در پارلمان محلی این است که الگو و الزامات بومی و محلی شهر و استان خودمان را ارائه دهیم تا بر اساس این الگو و پیشنهادات به نتیجه مشترک و مطلوب برای برپایی نمایشگاه های سطح شهر با تمام ابعاد برسیم.

رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به حضور آقای طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در جلسه کمیسیون و دیدار با آقای دکتر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با پیگیری کمیسیون و حضور در جلسه مجمع نمایندگان گیلان که در استانداری گیلان برگزار شد و مصوبات مهمی هم برای رشت داشت و نشست مشترک اعضا شورای اسلامی شهر رشت در جلسه کمیسیون با آقای مهندس کوچکی نژاد رییس فراکسیون میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای و دیگر نشست هایی در سطح ملی و استانی برگزار گردید ، گفت: سعی کرده ایم سطح کمیسیون به نوعی باشد که به مسائل کلان فرهنگی ، اجتماعی هم ‌پرداخته شود و توجه کنیم.

عاقل منش در خصوص برپایی نمایشگاه ها هم مجددا خاطر نشان کرد: بنده عادت دارم مشکلاتی که هست را به خود دوستان متولی و برگزار کننده بگویم و تذکر دهم تا انشاالله مسایل و مشکلات موجود را برای دفعات بعد حل کنیم ، چرا که اشکال ها به من عضو شورا هم بر میگردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای شهر رشت در ادامه خاطر نشان کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری رشت را مامور کردیم تا به جد پیگیر رفع مشکل احداث کمپینگ های مسافرتی و اقامتی در چهار ورودی شهر رشت شود و به مشاوران کمیسیون هم گفته ایم طرحی را برای ضوابط اجرایی و ثابت برپایی نمایشگاه ها با فرهنگ و شرایط اقلیمی ، بومی و محلی استان گیلان و شهر رشت به ما ارایه کنند.