به گزارش خزر، نماینده سابق ولی فقیه در گیلان مدتی پس از انعکاس اعتراضات خریداران مجتمع آدینه در رسانه های داخلی استانی و کشوری و سواستفاده رسانه های معاند از این اعتراضات، از سمت خود کناره گیری کرد. البته برداشت نادرست از اظهارات حجت الاسلام والمسلمین قربانی در خصوص اینکه یک وجب آدینه هم مال […]

به گزارش خزر، نماینده سابق ولی فقیه در گیلان مدتی پس از انعکاس اعتراضات خریداران مجتمع آدینه در رسانه های داخلی استانی و کشوری و سواستفاده رسانه های معاند از این اعتراضات، از سمت خود کناره گیری کرد. البته برداشت نادرست از اظهارات حجت الاسلام والمسلمین قربانی در خصوص اینکه یک وجب آدینه هم مال ما نیست و تمام آن زیر نظر مقام معظم رهبری و تحت مالکیت ولی امر مسلمین است، سبب شد تا رئیس دفتر مقام معظم رهبری در جمع مردم رشت صراحتا بگوید که این ساختمان هیچ ربطی به آقا و دفتر ایشان ندارد و رهبر انقلاب حتی از وجود آدینه خبر نداشتند و این سو برداشت بوده است. 

با این حال انتصاب آیت الله فلاحتی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، با استقبال کم نظیر مردم رشت همراه بود. به خصوص اینکه مراسم حضور ایشان با سادگی و بی آلایشی تمام همراه بود و اظهاراتشان نویدبخش روزهای خوب در آینده. البته مقام معظم رهبری در حکم انتصاب آیت الله فلاحتی از مردم گیلان به عنوان مردمی شجاع، انقلابی و کارآزموده نام برده و هرگونه خدمتی به آنان را خدمت به انقلاب و تاریخ و هویّت کشور دانستند. ایشان در قسمت پایانی متن حکم خود، نماینده سابق ولی فقیه در گیلان را هم از برجستگان علمی و فرهنگی گیلان دانستند. در همین راستا اشاره به اظهارات برخی ائمه جمعه گیلان در خصوص نماینده سابق ولی فقیه در گیلان و مسئول دفتر مستعفی وی، خالی از لطف نیست.

آیت الله قربانی فخر جهان تشیع می باشند/ حرفهای ایشان لازم‌الاجراست

جستجو کلیدواژه “فخر جهان تشیع” در فضای مجازی به نام هایی همچون آیت الله العظمی روح الله خمینی، آیت الله العظمی علی خامنه ای، آیت الله العظمی وحید خراسانی، شیخ صدوق، سید رضی و … ختم می شود.

البته حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده امام جمعه موقت رشت هم در زمان تصدی آیت الله قربانی بر کرسی نمایندگی ولی فقیه در گیلان، از تریبون نماز جمعه آیت الله قربانی را فخر جهان تشیع خوانده بود و گفته بود: آیت الله قربانی بسیار عالم، ارزشمند و فخر جهان تشیع است و اگر حرفی می‌زند لازم‌الاجراست.

وی همچنین متذکر شده بود: اگر کسی در گیلان از سخنان نماینده ولی‌فقیه نمی‌تواند تمکین کند باید کنار برود.

حضور حجت الاسلام مجرد نعمت بزرگی است/شانس بزرگ آیت الله قربانی حضور علمای بسیار خوبی مانند حجت الاسلام مجرد در کنار ایشان است 

کمتر کسی است که بی خبر از حواشی عمامه گذاری مهدی مجرد باشد. مخصوصا دو نامه معروفش خطاب به نماینده سابق ولی فقیه و پاسخ های حجت الاسلام قربانی به وی. با این حال فارغ از تمامی این حواشی، اظهارات حجت الاسلام عبدالله زاده پاشاکی در مراسم افتتاحیه سایت حوزه بزرگ و بین المللی امیرالمومنین(ع) رشت در خصوص مجرد بسیار جالب است. وی با بیان اینکه شانس بزرگ آیت الله قربانی حضور علمای بسیار خوبی مانند حجت الاسلام مجرد در کنار ایشان است، گفته بود: اگر علمای بزرگ کشور و مخصوصا سایر نمایندگان ولی فقیه استانها، فردی همانند حجت الاسلام مجرد در کنار خود داشتند، به پیشرفت چشمگیری می رسیدند.

البته مدتی پس از این اظهارات حجت الاسلام پاشاکی، جناب مجرد از سمت خود بنا به دلایلی استعفا دادند!