به گزارش خزر، یک متخصص گفت: اگر گزگز و خواب رفتگی در افراد شدید و متوالی باشد، می‌تواند نشانه‌ای از بیماری MS باشد و افراد با مشاهده این علائم باید به پزشک مراجعه کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، فاطمه زاهدی متخصص داخلی اظهار کرد: هنگامی که یک عضو از بدن به مدت طولانی بی‌حرکت بماند، خواب رفتگی […]

به گزارش خزر، یک متخصص گفت: اگر گزگز و خواب رفتگی در افراد شدید و متوالی باشد، می‌تواند نشانه‌ای از بیماری MS باشد و افراد با مشاهده این علائم باید به پزشک مراجعه کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، فاطمه زاهدی متخصص داخلی اظهار کرد: هنگامی که یک عضو از بدن به مدت طولانی بی‌حرکت بماند، خواب رفتگی در آن عضو بوجود می‌آید، این مسئله یک مقوله عادی است و با حرکت دادن عضو وعادی شدن کار خون رسانی  خواب رفتگی برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه هنگامی که کار خون‌رسانی به عضوی با مشکل روبرو شود، خواب رفتگی در آن دیده خواهد شد، تاکید کرد: هنگامی که گردش خون به خوبی انجام نشود و خون به میزان کافی در داخل رگ‌ها جریان نداشته باشد با خواب‌رفتگی عضوها مواجه می‌شویم.

این متخصص با اشاره به اینکه گز گز دست ممکن است نشانه‌‌ای از بیماری خطرناکی باشد، گفت: گز گز در صورت شدت و تکرار می‌تواند نشانه‌ای از بیماری MS باشد، که بهتر است افراد با مشاهده این علائم به پزشک مراجعه کنند.

افزایش خواب رفتگی دست و پا در اثر استرس زیاد 

زاهدی با اشاره به اینکه استرس و اضطراب‌های روزانه می‌تواند باعث بروز گز گز و خواب‌رفتگی دست و پای افراد شود، افزود: افرادی که دچار گز گز در دست و پای خود می‌شوند،  علائم بروز معرض سکته مغزی  است و افراد  بهتر است که  یک چکاپ کلی از خود انجام دهند.

وی عنوان کرد: در نوع حاد عارضه گز گز دست و پا مربوط به وجود تومور مغزی یا ضایعات عروق مغزی در افراد است.

زاهدی یادآور شد: در مواردی خاص افرادی که دچار عارضه دیابت و یا نقرس هستند، به گز گز و خواب‌رفتگی دست و پای دچار می‌شوند.