به گزارش خزر، محمدحسین قربانی در گفت‌وگویی با اشاره به آمارهای نگران‌کننده تصادفات جاده‌ای در گیلان اظهار کرد: نمی‌توان فقط جاده‌های ناایمن را علت تصادفات جاده‌ای دانست بلکه کفیت پایین خودروهای داخلی در آن سهیم هستند. وی با اشاره به وجود خودروهای غیراستاندارد در کشور افزود: امروزه علاوه بر خودروهای بی‌کیفیت چینی خودروهای غیراستاندارد هم […]

به گزارش خزر، محمدحسین قربانی در گفت‌وگویی با اشاره به آمارهای نگران‌کننده تصادفات جاده‌ای در گیلان اظهار کرد: نمی‌توان فقط جاده‌های ناایمن را علت تصادفات جاده‌ای دانست بلکه کفیت پایین خودروهای داخلی در آن سهیم هستند.

وی با اشاره به وجود خودروهای غیراستاندارد در کشور افزود: امروزه علاوه بر خودروهای بی‌کیفیت چینی خودروهای غیراستاندارد هم در کشور تولید می‌شوند که از علل اصلی تصادفات هستند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فقدان ایمنی لازم در خودروهای ایرانی گفت: ۲۵ سال هست که در کشور پراید تولید می‌شود و در طول این سال‌ها ۲۵۰ هزار نفر انسان در جاده‌های ما از دنیا رفته‌اند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید بی‌حدومرز پراید در کشور خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا تولید یک خودرو که جان انسان‌ها را هدف قرار دهد مسبوق به سابقه نیست.

قربانی با اشاره به وجود رانت در شرکت‌های خودروساز داخلی بیان کرد: شکست رانت موجود در شرکت‌های خودروساز یک ضرورت است.

وی بابیان اینکه مردم حق‌دارند با توجه به پولی که پرداخت می‌کند سوار بر یک خودرو ایمن شوند افزود: نباید با یک چراغ عوض کردن در یک خودرو بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه استانداردسازی نامش را عوض و به جامعه عرضه کرد.

عضوم مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به شمار بیش از ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور گفت: یکی از مؤلفه‌های اصلی در بروز تصادفات جاده‌ای کیفیت بسیار پایین خودروهای داخلی است که جاده‌ها را به قتلگاه تبدیل می‌کند. /فارس