به گزارش خزر، دوپینگ در مسابقات یکی از روشهای ناجوانمردانه برای غلبه بر حریفان است که در صورت احراز انجام شدن دوپینگ می تواند عواقب بسیار سنگینی را برای فرد خاطی داشته باشد. این محرومیت می تواند شامل گرفتن مدال یا محرومیت چندین ساله برای یک ورزشکار باشد و در صورت تکرار باعث محرومیت مادم […]

به گزارش خزر، دوپینگ در مسابقات یکی از روشهای ناجوانمردانه برای غلبه بر حریفان است که در صورت احراز انجام شدن دوپینگ می تواند عواقب بسیار سنگینی را برای فرد خاطی داشته باشد. این محرومیت می تواند شامل گرفتن مدال یا محرومیت چندین ساله برای یک ورزشکار باشد و در صورت تکرار باعث محرومیت مادم العمر می شود.

طبق اعلام رییس کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون فوتبال دو بازیکن محروم شدند. رحمان روحانیان بازیکن تیم فوتبال صبای قم بدلیل مصرف ماده ممنوعه بولدنون از دسته آنابولیک استرویید به مدت چهارسال از حضور در کلیه فعالیتهای مرتبط با فوتبال محروم گردید.

همچنین محمد علی عبدالله پور بازیکن تیم فوتبال راه آهن تهران بدلیل مصرف ماده ممنوعه متیل هگزان آمین از دسته محرکها به مدت دو سال از حضور در کلیه فعالیتهای مرتبط با فوتبال محروم گردیدند.

البته رییس کمیته پزشکی ورزشی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که پرونده دو بازیکن در حال گذراندن مرحله استیناف است اما این دو بازیکن چه کسانی هستند؟!

شنیده ها حاکی از این است که بازیکن مورد نظر رییس فدراسیون پزشکی یک بازیکن گیلانی است که سابقه بازی در سپیدرود را دارد. آزمایش اول این بازیکن مثبت اعلام شده است. خود این بازیکن در اظهاراتش برای افسران دوپینگ اعلام کرد که چند روز پیش از مسابقه از مکمل جک تری دی استفاده کرده است. این مکمل به دلیل داشتن متیل هگزامین جز مواد ممنوعه اعلام شده است.

براساس قوانین، حداقل محرومیت برای این بازیکن سپیدرودی در حدود دوسال خواهد بود. حال باید دید رای کمیته استیناف در مورد این بازیکن چه خواهد بود.