به گزارش خزر، جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس در گفتگویی در رابطه با از دست رفتن کارخانه های مهم گیلان در سال های اخیر، اظهار کرد: برخی از این کارخانه ها مانند رشت الکتریک حدود ۱۰ سال قبل منحل شده‌اند و حالا درگیری بر سر اموال آن‌هاست و همچنان ادامه دارد. وی در […]

به گزارش خزر، جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس در گفتگویی در رابطه با از دست رفتن کارخانه های مهم گیلان در سال های اخیر، اظهار کرد: برخی از این کارخانه ها مانند رشت الکتریک حدود ۱۰ سال قبل منحل شده‌اند و حالا درگیری بر سر اموال آن‌هاست و همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه با اشاره به کارخانه سیمکو، گفت: «سیمکو» یک کارخانه خصوصی است که تلاش داریم مشکلاتش را حل کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس، بیان کرد: «کاشی خزر» هم یک شرکت شخصی است که با مشکل مواجه شد و «ایران برک» هم دچار مشکل شده است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه درباره تمامی این شرکت‌ها چندین جلسه گذاشته‌ایم و در تلاش هستیم تا بتوانیم مشکلاتشان را حل کنیم، گفت: حل مشکلات این شرکت‌ها سخت است، چون خط تولید آنها فرسوده است و تولیداتشان قابلیت رقابت در بازار را ندارند.

وی اظهار کرد: رشت الکتریک شرکتی است که توسط همسران چند تن از مسئولان خریداری شد البته قصد و نیت اولیه این بود که این شرکت‌ها مجدداً راه‌اندازی شوند اما در ادامه تصمیم گرفتند که تغییر کاربری دهند و اموالش را بفروشند و کارخانه را تعطیل کنند که با واکنش کارگران مواجه شدند.

کوچکی نژاد افزود: در حال حاضر وضعیت اموال این کارخانه بلاتکلیف مانده است. /8دی