به گزارش خزر و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در مورد نحوه نوسازی ناوگان پشتیبانی جمعیت هلال احمر گیلان گفت: تجهیزات و لجستیک دو رکن اصلی وعامل عمده برای پاسخگویی به حوادث و سوانح به حساب می آیند. نتایج برآوردی که در تیر ماه […]

به گزارش خزر و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در مورد نحوه نوسازی ناوگان پشتیبانی جمعیت هلال احمر گیلان گفت: تجهیزات و لجستیک دو رکن اصلی وعامل عمده برای پاسخگویی به حوادث و سوانح به حساب می آیند. نتایج برآوردی که در تیر ماه سال 1395 از وضعیت موجود ناوگان پشتیبانی هلال احمر استان گیلان بدست آمد: فرسودگی و از رده خارج بودن 85 درصد ناوگان لجستیکی استان گیلان بود. در بحث ناوگان امدادی-عملیاتی نیز تنها 50 درصد از توان استان، اثر بخش و فعال بود و در شعب، عملا خودرو ی پشتیبانی وجود خارجی نداشت؛ و تنها 15 درصد از ناوگان پشتیبانی، عملیات امداد و نجات فعال بود که با حداقل استاندارهای عملیاتی فاصله زیادی داشت

وی با اشاره به اینکه: استفاده از خودروهای امدادی در امور جاری و غیر عملیاتی جمعیت، موجب فشار و استهلاک زودرس می شد تصریح کرد: با دستور ریاست وقت جمعیت و مساعدت دبیر کل وقت هلال احمر کشور و مصوبه شورای معاونین مرکز، در یک برنامه فوری، مجوز فروش و تبدیل به احسنت 98 دستگاه از خودروهای فرسوده واز رده خارج، دریافت شد که پس از انجام تشریفات قانونی و اداری، از محل فروش این خودروها و کمک اعتباری که توسط مرکز انجام گرفت 10 دستگاه خودروی پشتیبانی عملیات امداد و نجات خریداری و در بین شعب تابعه توزیع گردید. 10 دستگاه دیگر از همین نوع خودرو نیز خریداری شده و در دهه سوم اسفند ماه سال جاری، در بین کلیه شعب، حوزه ترابری امداد ونجات، ستاد جمعیت هلال احمرگیلان توزیع و قبل از شروع طرح ملی نوروزی سال 97 مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: با این اقدام 100 درصد ناوگان پشتیبانی هلال احمر گیلان نوسازی شده است.

 ولی پور در پایان گفت: برای تقویت ناوگان امدادی و عملیاتی امداد و نجات استان گیلان نیز خریداری و اختصاص 10 دستگاه خودروی کمکدار از منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفته که 2 دستگاه خودروی کمکدار از محل کمکهای اعتباری ستادخریداری شده است و 8 دستگاه دیگر نیز درآینده نزدیک با حضور جناب آقای دکتر پیوندی، ریاست محترم جمعیت هلال احمر کشور و دستور مساعد ایشان، تامین اعتبار وخریداری خواهد شد.