به گزارش خزر و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، دکتر نوری عصر امروز دوشنبه (14اسفند) در دیدار اعضا و مسئولین این پرورشگاه از نزدیک در جریان فعالیت مرکز و اقدامات جنبی آن قرار گرفت. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین با همراهی مسئولین ستادی و اداره کتابخانه های […]

به گزارش خزر و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، دکتر نوری عصر امروز دوشنبه (14اسفند) در دیدار اعضا و مسئولین این پرورشگاه از نزدیک در جریان فعالیت مرکز و اقدامات جنبی آن قرار گرفت. مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین با همراهی مسئولین ستادی و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با حضور در آسایشگاه، باشگاه ورزشی، کتابخانه و سالن اجتماعات پرورشگاه مژدهی از این بخشها بازدید کرد.

وی همچنین در جریان دیدار با کودکان و نوجوانان عضو این مرکز از تامین منابع کتابخانه آن سخن گفت و تعداد 100 عنوان کتاب در موضوعات مختلف به این کتابخانه اهدا کرد.

گفتنی است پرورشگاه مژدهی رشت توسط کاظم خان مژدهی و همسرش مرحوم افسر قوام زاده (مژدهی) متوفای دیماه 1343 که فرزندی نداشتند ابتدا در سال 1303 شمسی و برای اولین بار در ایران در منزل شخصی شان به طور خصوصی اقدام به نگهداری چهار کودک یتیم نمودند که به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد. این زوج خیر در تابستان 1317 پنج باب از خانه های ملکی شان را تخریب نموده و اقدام به تاسیس موسسه ای جهت نگهداری اطفال بی سرپرست نمودند و آن را در سال 1328 رسما ثبت نمودند.

این موسسه خیریه ابتدا با عنوان دارالایتام مژدهی و بعدها پرورشگاه مژدهی نامیده شد و امروزه به نام خانه شبانه روزی مژدهی در محله بادی الله رشت در خیابان مطهری به کار خود ادامه میدهد. کاظم خان مژدهی این مرد نیکوکار در هفتم خرداد سال 1343 چشم از جهان فرو بست و در وادی السلام نجف در کنار همسرش ارام گرفت. بانو شادروان افسر مژدهی نیز علاوه بر همکاری و همیاری در تاسیس این پرورشگاه خود نیز موقوفات دیگری به نام خود ثبت کرده اند.

http://uupload.ir/files/g7q6_0_(1).jpg

http://uupload.ir/files/kptl_0_(2).jpg

http://uupload.ir/files/hi00_0_(3).jpg

http://uupload.ir/files/yrg8_0_(4).jpg

http://uupload.ir/files/1u0g_0_(5).jpg

http://uupload.ir/files/cxt6_0_(6).jpg

http://uupload.ir/files/7sjg_0_(7).jpg

http://uupload.ir/files/tdt_0_(8).jpg

http://uupload.ir/files/hka8_0_(9).jpg

http://uupload.ir/files/ary5_0_(10).jpg

http://uupload.ir/files/cn5_0_(11).jpg

http://uupload.ir/files/o29s_0_(12).jpg

http://uupload.ir/files/ez4r_0_(13).jpg

http://uupload.ir/files/w0jx_0_(14).jpg

http://uupload.ir/files/ceht_0_(15).jpg

http://uupload.ir/files/8rrn_0_(16).jpg

http://uupload.ir/files/qq9h_0_(17).jpg

http://uupload.ir/files/zrcu_0_(18).jpg

http://uupload.ir/files/pcqv_0_(19).jpg