به گزارش خزر، شورای شهر رشت امروز میهمان ویژه ای داشت. معاون سازمان محیط زیست کشور امروز در صحن علنی شورا حاضر شد و جلسه ای تقریبا 4 ساعته با اعضای شورای شهر رشت داشت. نشستی که بخش اعظم آن به مشکلات زیست محیطی شهر رشت اختصاص داشت. از سراوان گرفته تا گوهررود و زرجوب. […]

به گزارش خزر، شورای شهر رشت امروز میهمان ویژه ای داشت. معاون سازمان محیط زیست کشور امروز در صحن علنی شورا حاضر شد و جلسه ای تقریبا 4 ساعته با اعضای شورای شهر رشت داشت. نشستی که بخش اعظم آن به مشکلات زیست محیطی شهر رشت اختصاص داشت. از سراوان گرفته تا گوهررود و زرجوب. (مشروح جلسه را از اینجا بخوانید)

با این وجود اما احمد رمضانپور نرگسی که در زمان تصدی وی بر شهرداری رشت بزرگترین فاجعه زیست‌محیطی رخ داد و برای نخستین بار سراوان به‌عنوان محل دفن زباله‌های شهر رشت انتخاب شد، در اظهاراتی عجیب مدعی شد: انتظار مردم از شهرداری برای ساماندهی دو رودخانه رشت، اشتباه است!

وی با بیان اینکه شهرداری و شورا متولی آب و فاضلاب نیستند، گفت: سازمان آب متولی مستقیم ساماندهی رودخانه‌ها است و محیط زیست به‌عنوان سیاست‌گذار این حوزه می‌بایست پیگیر باشد.

این اظهارات رمضانپور در حالی مطرح می شود که شورای شهر و شهرداری رشت بارها به اختصاص بودجه ساماندهی رودخانه های رشت به آب منطقه‌ای اعتراض کرده و این موضوع همواره بین این دو سازمان عریض و طویل مورد مناقشه بوده است.

از رمضانپور نرگسی باید پرسید چطور زمانی که پای پول و بودجه به میان می آید مسئولیت ساماندهی دو رودخانه رشت بر عهده شورا و مجموعه شهرداری است، اما اگر پولی در میان نباشد و ایام انتخابات نیز گذشته باشد، انتظار مردم از شهرداری برای ساماندهی این دو رودخانه انتظاری گزاف، بیهوده و اشتباه است؟!