به گزارش خزر به نقل از پارسینه، حجت‌الاسلام سید محمود علوی صبح شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر دیار قهرمانان تاریخ‌ساز، استکبار ستیز و سپر تهدیدزدایی ایران اسلامی است. وی با اشاره به نقش ملت در سرنوست کشور، اداره حکومت اسلامی را مستلزم اجرای احکام فردی و اجتماعی و حکومتی دانست […]

به گزارش خزر به نقل از پارسینه، حجت‌الاسلام سید محمود علوی صبح شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر دیار قهرمانان تاریخ‌ساز، استکبار ستیز و سپر تهدیدزدایی ایران اسلامی است.

وی با اشاره به نقش ملت در سرنوست کشور، اداره حکومت اسلامی را مستلزم اجرای احکام فردی و اجتماعی و حکومتی دانست و اگفت: اگر در جامعه‌ای فرهنگ و اخلاق و سنن الهی حکم‌فرما شود به عزت خواهد رسید.

وزیر اطلاعات گفت: ایجاد اختلاف و از دست دادن فرصت‌ها هدف دشمنان نظام است و نباید با عملکرد ناپسند آنها را در رسیدن به آمال و آرزوهایشان خوش‌بین کنیم.

وی، واکاوی کارکردها را در تقویت نقاط مثبت و رفع موانع موثر دانست و افزود: مجموعه کارگزاران نظام حکومتی با کارکرد خود می‌توانند موجب تحکیم جامعه و نظام شوند و اگر عمل صالح انجام شود نفع آن را می بینیم.علوی ثمره کارکرد شایسته را زندگی طیبه و رسیدن به عزت دانست.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمنان نظام ذره‌ای از خصومت و بروز مشکلات علیه ایران اسلامی نمی‌کاهند، بیان داشت: برای مقابله با دشمنان عوامل عزت آفرینی گذشته را تقویت و تکرار کرده و مراقبت کنیم در درون خانواده و نظام از اقدامات وحدت شکن جلوگیری شود.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع)، پرهیز از تفرقه، التزام به همگرایی و الفت و مهربانی به یکدیگر و خودداری از دامن زدن به مسائل اختلاف افکن را از عوامل عزت امت ها برشمرد و گفت: شوراهای اداری باید کارکرد خود را متناسب با میزان رفع مشکلات مردم بسنجند.

علوی افزود: باید زمینه اثرگذاری ترفندهای دشمنان را از بین ببریم.وزیر اطلاعات با اشاره به وحدت موجود در استان بوشهر که با عقلانیت به رفع مشکلات پرداختند و در هفته های گذشته کوچکترین مسئله اجتماعی نداشتند، افزود: هرجا مسئولان با یکدیگر وحدت داشتند و دست در دست یکدیگر قرار دادند مشکلی به وجود نیامده است.

علوی با بیان اینکه در حالی که دشمنان در پی سیاه نمایی هستند نباید این فرصت را برای موج سواری آنان مهیا کنیم، بیان داشت: رسانه‌ها باید به پرهیز از پمپاژ روحیه ناامیدی، تغییر رویکردها و انعکاس مدبرانه مسائل و مشکلات در راستای آرامش جامعه گام بردارند.

وی گفت: دشمنان درصدد دوقطبی کردن جامعه، شایعه پراکنی و حرمت شکنی مسئولان هستند و افراد درون نظام باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنند.

وزیر اطلاعات به افزایش روحیه امید و بالندگی ملت که ثمره آن حضور میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور است اشاره کرد و افزود: خدمت به همگان وظیفه حکومت اسلامی است و در این بین میان مسلمان و غیرمسلمان تفاوتی وجود نخواهد داشت و باید معیشت، حرمت، عدالت و امنیت افراد درون نظام تامین شود.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از زحمات مسئولان استان بوشهر به ویژه مدیرکل سابق اطلاعات استان بوشهر، مدیر جدید اداره کل اطلاعات استان بوشهر را معرفی و منصوب کرده و خواستار ارتقای سطح امنیت مردم با همراهی و همکاری همه دستگاه ها و نهادها شد.