به گزارش خزر، پنجشنبه‌ای که گذشت مرکز کنترل ترافیک رشت با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و رئیس پلیس راهور استان افتتاح شد! افتتاحی که حدود یک سال قبل و در تاریخ 29 بهمن نیز یک‌بار دیگر انجام‌شده بود. اگرچه افتتاحیه این مرکز کنترل ترافیک یک سال قبل صورت گرفته بود اما پس از تجهیز […]

به گزارش خزر، پنجشنبه‌ای که گذشت مرکز کنترل ترافیک رشت با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و رئیس پلیس راهور استان افتتاح شد! افتتاحی که حدود یک سال قبل و در تاریخ 29 بهمن نیز یک‌بار دیگر انجام‌شده بود.

اگرچه افتتاحیه این مرکز کنترل ترافیک یک سال قبل صورت گرفته بود اما پس از تجهیز مجدد این مرکز بار دیگر افتتاح شد تا تعداد افتتاح‌های این پروژه به عدد “2” برسد! یعنی سیستم افتتاحیه در شهرداری به این صورت است که ابتدا یک بار پروژه‌ای افتتاح می‌شود، سپس تجهیز می‌شود و پس از تجهیز بار دیگر افتتاح می‌شود!

حال اما در شرایطی که قرار بود ساعت 10 صبح امروز بازارچه صنایع‌دستی بانوان واقع در پارک کشاورز افتتاح شود، یک ساعت قبل از مراسم افتتاحیه طی پیامکی از سوی مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت اعلام شد که مراسم افتتاحیه به زمان دیگری موکول می‌گردد.

جالب‌تر آنکه در همان زمان پیامکی دیگر برای اعضای شورای شهر رشت به جهت یادآوری مراسم افتتاحیه بازارچه صنایع‌دستی بانوان از سوی روابط عمومی شورا ارسال می‌شود که خود جای تأمل دارد.

با این حال بحری کارشناس روابط عمومی شهرداری رشت در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص دلیل موکول شدن افتتاحیه به زمانی دیگر، گفت: به دلیل ایام فاطمیه این افتتاحیه به زمان دیگر موکول شده است!

نکته قابل‌تأمل آنکه تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در بین شیعه و سنی متفاوت است، اما به علت نزدیکی این 2 روز به یکدیگر، زمان بین دو تاریخ را ایام فاطمیه می‌نامند و با توجه به فاصله مابین دو تاریخ مطرح‌شده شهادت دخت نبی مکرم اسلام، قطعاً مراسم‌های دیگری چون افتتاح مرکز کنترل ترافیک رشت برای بار دوم نیز در زمان ایام فاطمیه محسوب می‌شد.