به گزارش خزر، چندی پیش بود که اخباری مبنی بر صدور احکام مشاوره های گوناگون با حقوق و مزایای تامل برانگیز در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رسانه ها منتشر گردید. در یک مورد اسناد حکایت از به کارگیری مشاوری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با پرداخت حقوق ماهیانه 85 میلیون ریالی داشته (اینجا را […]

به گزارش خزر، چندی پیش بود که اخباری مبنی بر صدور احکام مشاوره های گوناگون با حقوق و مزایای تامل برانگیز در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رسانه ها منتشر گردید. در یک مورد اسناد حکایت از به کارگیری مشاوری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با پرداخت حقوق ماهیانه 85 میلیون ریالی داشته (اینجا را بخوانید) و در مورد دیگر اسناد قرارداد مشاوره ای منتشر شد که در آن یک شرکت می بایست در قبال تهیه یک گزارش به ارائه مشاوره پرداخته و در عوض آن تقریبا ۹۰۰ میلیون تومان دریافت کند!  (اینجا را بخوانید)

جالب آن که یوسف زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست خبری خود، ضمن تایید به کارگیری مشاوری به نام جواد احمدی که خارج از بدنه دانشگاه علوم پزشکی گیلان بوده، گفت که مشاورش تنها 7.5 میلیون تومان در ماه حقوق می گیرد!! (اینجا را بخوانید)

وی همچنین در گفتگو با خبرنگار خزر هم مدعی شد شرکتی که طرف قرارداد مشاوره 900 میلیون تومانی بوده از طرف معاون وزیر بهداشت تعرفه شده است! (اینجا را بخوانید)

به همه این موارد اسنادی که از خرید پرشائبه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از یک شرکت بدون مجوز در فضای مجازی منتشر شد، را هم بیفزایید! اقدامی که یوسف زاده این بار حفظ جان بیماران را علت اصلی آن دانست!

با این وجود حتی اگر از کنار شائبه های فعالیت موسسه امید در زمان ریاست یوسف زاده بر بیمارستان پورسینا (اینجا را بخوانید) بگذریم و کاری به فعالیت های درمانی و آموزشی او در کنار مدیریت و ریاستش بر دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم (اینجا را بخوانید) نداشته باشیم، باید دید این بار واکنش رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اسنادی که در ادامه منتشر می شود، چیست؟!

 سند بالا حکایت از انعقاد قرارداد مشاوره با شرکت سهامی خاص “تعالی جویان پارس” به نشانی تهران، تحت عنوان “قرارداد ارایه خدمات مشاوره مدیریت برنامه ریزی” دارد. مبلغ کل این قرارداد مشاوره هم 137 میلیون تومان می باشد که البته مدتی بعد نماینده شرکت در این قرارداد با نگارش نامه ای خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، 82 میلیون تومان از کل مبلغ قرارداد را طلب می کند. (سند زیر)

 

 

البته دامنه همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ریاست یوسف زاده چابک با این شرکت، تنها محدود به همان یک مورد نمی شود. چرا که سند زیر با همان تاریخ، حکایت از انعقاد یک قرارداد مشاوره دیگر با همین شرکت و به نمایندگی همان فرد قبلی، این بار به مبلغ 115 میلیون تومان دارد.

 

 

جالب آن که این بار هم این شرکت طی نامه ای خطاب به استاد ارجمند! دکتر یوسف زاده از او می خواهد تا دستور پرداخت مبلغی را به صورت علی الحساب در وجه شرکت صادر نماید. نتیجه این درخواست، موافقت با پرداخت  50 میلیون تومان از بودجه بیت المال است.

 

باید از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرسید، اساس انتخاب این شرکت برای ارائه این خدمات مشاوره چه بوده است؟ آیا این بار هم معاون وزیر این شرکت را برای انعقاد این قراردادهای صد میلیونی تعرفه کرده است؟ آیا این شرکت طی یک مناقصه عادلانه به عنوان مشاور انتخاب شده است؟ نتیجه چنین پرداخت هایی از سبد بیت المال به این شرکت مشاور و سایر افراد و شرکت های مشاور چه بوده است؟ اصلا اساساً جناب یوسف زاده چند مشاور حقیقی و حقوقی دارند و به چند مشاور نیاز دارند؟! تا کنون چقدر از سبد بیت امال صرف مشاورانی شده که به آقای یوسف زاده خدمات مشاوره ای ارائه می دهند؟! 

آیا در گیلان هیچ شرکت مشاوره ای برای ارائه این خدمات (البته اگر واقعا ضرورت داشته) وجود نداشته است؟ نتیجه قرارداد مشاوره قبلی با یک شرکت حقوقی به مبلغ 900 میلیون تومان چه شد؟ آیا بهتر نبود این مبالغ چشمگیر صرف پرداخت معوقات کارکنان مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی شود؟ مگر چندی پیش معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر از معوقات 140 میلیارد تومانی کارانه پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان نداده بود؟ آیا انعقاد قراردادهای این چنین و هزینه کرد مبالغی که می‌تواند صرف پرداخت معوقه بسیاری از کارکنان این دانشگاه شود، لازم و ضروری است؟!

گفتنی است اسناد این دو قرارداد به همراه اسناد تمامی گزارشات قبلی، در تحریریه خزرآنلاین موجود بوده و قابل ارائه به نهادهای نظارتی و بازرسی است.