به گزارش خزر به نقل از فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در حاشیه دیدار با معاون رئیس‌جمهور با گرامیداشت دهه فجر و تقارن آن با ایام فاطمیه اظهار کرد: برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه (س) از دیرباز در کشور ریشه داشته است و با آداب اسلامی مردم عجین کرده است. وی با بیان اینکه آیت‌الله بروجردی […]

به گزارش خزر به نقل از فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در حاشیه دیدار با معاون رئیس‌جمهور با گرامیداشت دهه فجر و تقارن آن با ایام فاطمیه اظهار کرد: برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه (س) از دیرباز در کشور ریشه داشته است و با آداب اسلامی مردم عجین کرده است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله بروجردی در ایام فاطمیه دوم مراسم عزای بی‌بی دوعالم را در منزل خود برپا می‌کردند گفت: شب‌ها صحن بزرگ حضرت معصومه (س) شاهد جمعیت عزاداری بود که عاشقانه عزای دخت نبی اکرم (ص) را اقامه می‌کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به این‌که شرکت در عزاداری ایام فاطمیه (س) بسیار حائز اهمیت است بیان کرد: در شرایطی که بعضی از افراد کارهای خلاف اخلاق در پیش‌گرفته و علیه اسلام عزیز قد علم می‌کنند، عزاداری بی‌بی دوعالم حضرت صدیقه طاهره (س) عامل ترویج دین مبین اسلام خواهد بود.

قربانی به حفظ حجاب حضرت فاطمه (س) در مقابل فرد نابینا اشاره کرد و افزود: کسانی که روسری خود را روی چوب می‌گذارند و علم کفر بلند می‌کنند فریب‌خوردگان غرب‌زده‌ای هستند که این رفتارشان باروح اسلامیت، ولایت و حب نسبت به اهل‌بیت (ع) ناسازگار است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ارادت امام خمینی (ره) به مادر سادات گفت: اگر می‌خواهیم کشور را از غرب‌زدگی و آلودگی‌ها نجات دهیم باید همچون رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران گام‌های بلندی برداریم، حضرت امام خمینی (ره) در عزای حضرت زهرا (س) به‌گونه‌ای می‌گریستند که شانه‌هایشان متحرک بود.

وی با تأکید بر زنده نگه‌داشتن ایام فاطمیه (س) با تشکیل جلسه‌های آموزنده و منطقی تصریح کرد: مردم مسلمان درراه اعتلای کلمه توحید، اسلام، قرآن و اهل‌بیت (ع) همه گونه فداکاری را انجام می‌دهند لذا باید گفت، «وزوز» مگس‌ها نمی‌تواند مردم ما را از باورهای اسلامی ۱۴۰۰ ساله برگرداند.